Lwówek Śląski: Chuligani opanowali park miejski?

48
5588
zdjęcie poglądowe - SM Lwówek Śl.

W parku miało dochodzić do bójek, które miały charakter „ustawek”, młodzież niszczyła infrastrukturę i regularnie zaśmiecała teren. Teraz grupa niepełnoletnich nazywająca się „Młoda Gwardia” ma odpowiedzieć przed sądem.

 

„Młoda gwardia” – grupa niepełnoletnich odpowie przed sądem rodzinnym – zapowiedziała burmistrz Lwówka Śląskiego.

Młodzież zamiast siedzieć w domu regularnie spotykała się w parku, przy czym nie spacerowali grzecznie, tylko jak czytamy na stronie Gminy zakłócali porządek, zaśmiecali park a nawet organizowali w nim bójki.

W ostatnim czasie „na stałe” zagościła w nim pewna grupa młodzieży, która to nie potrafiła uszanować i docenić porządku jaki tam zapanował. Doprowadziło to służby porządkowe do obawy o bezpieczeństwo osób odwiedzających park. Odnotowano notoryczne zaśmiecanie parku i oczek wodnych, częściowe zniszczenia ławek poprzez odkręcanie szczebli, pisanie po ławkach oraz alejkach chodnikowych substancjami trudno zmywalnymi, nanoszenie napisów z wulgaryzmami czy też głośne odtwarzanie muzyki z treściami wulgarnymi. W trakcie spotkań czasem dochodziło do bójek, które miały charakter „ustawek”. Policja otrzymała również zgłoszenie kradzieży wartościowego telefonu komórkowego”. – czytamy na stronie Gminy.

Zdaniem urzędników w Lwówku Śląskim

doszło do zawiązania grupy młodzieżowej o nazwie „Młoda Gwardia”, która to w ten sposób oznajmiała swoje istnienie, a jej członkowie w ten sposób znajdowali upust swojej energii i „kreatywności”, a być może realizowali cele wyznaczone przez założycieli grupy”.

Zabezpieczony został monitoring, który jak twierdzą urzędnicy pozwolił „rozpracować” grupę i ustalić personalia jej członków. Teraz wszyscy oni mają odpowiedzieć przed sądem.

AKTUALIZACJA

Czy policja na pewno rozpracowała już „Młodą Gwardię”?

48 KOMENTARZE

 1. Należy teraz spytać kto dał przyzwolenie na ” manifestacje pod znakiem błyskawicy ” ? . Tam padały wulgarne słowa i gorszące napisy. Nie bronię młodzieży z parku ale przykład zawsze idzie z góry.
  Być może teraz zbieramy żniwo tych obrzydliwych i prymitywnych zajść które dwukrotnie miały miejsce w naszym mieście.? Jeszcze raz pytam , kto dał na to przyzwolenie ?

  • ,,Być może teraz zbieramy żniwo tych obrzydliwych i prymitywnych zajść które dwukrotnie miały miejsce w naszym mieście.? Jeszcze raz pytam , kto dał na to przyzwolenie ?”
   Jarosław Kaczyński dał na to przyzwolenie pozdrawiam

    • I kto tu świeci przykładem dla młodzieży? Jak można w taki sposób odnosić się do kobiet, pisać że należało je spałować?! WSTYD!!! Jeszcze raz pytam, jaki dajecie przykład dla młodych chłopców, żeby bili kobiety jak będą miały swoje zdanie???!!! Właśnie takie zachowanie jest prymitywne! Proszę się najpierw porządnie zastanowić zanim się coś napisze!

 2. Proszę mi napisać jak to możliwe że pod okiem kamer można rozkręcać i niszczyć . Te monitoring to można sobie darować jak nikt nie siedzi i obserwuje. Jako podatnik tego miasta nie zgadzam się na takie działanie . Zasada najpierw niszczą a później szukamy sprawców jest patologiczna i nielogiczna.

 3. Ja spacerowalem i spaceruje. Młodzież , jak to młodzież, musi gdzieś się wyładować, ale i wszystkich jedną mierzyć tego nie akceptuję. Potępiam naruszanie prawa ale niestety dzisiaj alternatywny nie mają, więc głupoty do głowy przychodzą. Jakie rozwiązanie proponuje władza? ….
  Nic!

  • Jakie rozwiązanie proponuje władza???!!! A może władza ma jeszcze obiad dziecku ugotować, nakarmić go, a później dupę podetrzeć?! Osobiście uważam, że jedynymi odpowiedzialnymi osobami są tutaj rodzice, po których stronie leży wychowanie tych młodych ludzi. A może tak pomyśleć czym dzieciaka zainspirować , jak mu zorganizować czas. Jak chłopak lubi się tłuc, to może go na jakieś zajęcia zawieść na których mógłby sie wykazać typu boks , judo itp. Ale jeśli rodzicowi nie chce się dupy ruszyć, to młodemu człowiekowi zaczynają kłębić się głupoty w głowie.

 4. Przesada. Urzędnicy mówią o tym tak, jak to by byli jacyś bandyci, jakaś zorganizowana grupa przestępcy a to przecież młodzież. Może warto czasami skierować do parku patrol straży miejskiej, żeby pouczył delikwentów, a nie robić z nich bandytów

 5. Nie do wiary jak dorośli komentują sytuację-przecież gro wpisujących komentarze to rodzice!Nie poniżaj. nie oceniaj jeśli nie jesteś do tego upoważniony! Jest to młodzież i ma rodziców którzy wychowują jak potrafią kochają nad wszystko! Ocena i weryfikacja sytuacji należy do służb. które są do tego zobligowane!

 6. Chyba ktoś pomylił chłopaków z 2 grupka młodych co naprawdę niszczą i dewastują park. Oprócz zniszczeń w parku , rzucania kamieni do stawu dodatkowo kradna w media expert głośniki i inne rzeczy .

 7. To nie sà dzieci ,ani normalni chłopcy to sà zwykli chuligani .Jeszcze trochę i w takim spokoinym Lwóweku bedzie strach iść na spacer. Dobrze że w końcu ktoś się tym zainteresował .

 8. No w tych parkach rzeczywiście różne akcje się dzieją. Sama widziałam ludzi spacerujących a obok grupka chłopaków (choć nie wydaje mi się żeby mieli mniej niż 18 lat) i zastraszali jakiegoś chłopaka. Kilku na jednego ….

 9. Owszem bylo się młodym,chodziło się grupami,popijalo się winko domowej roboty ściągnięte ojcu z piwnicy,ale co najwyżej wybrykiem było śmiecenie łupinami słonecznika,a nie zastraszanie innych czy demolowanie.Władza też nie zapewniała rozrywki,ale bylo się na tyle kreatywnym,że jakieś zajęcie czy tematy do zwyczajnej rozmowy i milego spędzenia czasu ze znajomymi zawsze się znalazły.Może faktycznie trzeba pokazać młodzieży,że nie ma przyzwolenia na dewastację i takie zachowanie.

 10. Dziwota mlodziezy sie nudzi bo co maja robic

  nie ma gdzie tutaj pujsc zadnego pomyslu na spedzanie czasu na naszym miescie nie ma niestety. W.domu rodzice kaza isc na dwor zeby nie siedzieli przed komputerami czy konsolami itp zeby sobie wzroku nie psuli itd. To glupoty przychadza do glowek.

 11. Jak najbardziej jestem za przebywaniu młodzieży w parku . Niestety to co się dzieje do około tylko pogłębia patologiczne zachowania. Właśnie wychodzi na wierzch , bezstresowe wychowanie w szkole i w domach , obniżenie a raczej całkowity upadek poziomu edukacji, rozdawnictwo socjalne. Niech siedzą , niech protestują ale z głową i kulturą, niech manifestują swoją wolność i niezależność ale nie przez wandalizm bo w ten sposób ograniczaja wolność innych. Ci młodzi ludzie powinni za to odpowiedzieć najlepiej przez prace społeczne, bo mandat zapłacą rodzice i tyle, a kurator , dobre sobie nic nie zrobi a tylko kase ciągnie

 12. Rzadko tutaj czytam komentarze. Teraz przeczytałam i nie wierzę. Mieszkam onok parku. Bardzo często wychodzę na spacery o różnych porach dnia , ale najczęściej popołudniu. Często mijam młodzież siedzącą na ławkach i wokół ławki stojących. CZĘSTK JEST JAKAŚ MUZYKA PRZY TYM. Nigdy nikt mnie nie obraził, zawsze ustąpili miejsca aby przejść, przechodząc słyszałam radosne uśmiechy , a to mnie raduje. Wracając w drodze powrotnej już ich nie było. Może czegoś nie zauważyłam. Jednak proszę Was tu piszących , abyście nie przesadzali. Bo jak przeczytałam te Wasze wpisy , to odniosłam wrażenie , że w parku jest tylko rozbój. Powtarzam , spaceruję codziennie, po kilka razy. Nikt mnie nie zaczepil i nie obraził. Proszę nie przesadzajcie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here