Mieszkańcy Mirska będą mieli chodnik

5
817

Budowa chodnika wraz z odwodnieniem ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych oraz pojazdów poruszających się drogą powiatową.

 

Prace swoim zakresem obejmują pas drogi powiatowej 2423D zlokalizowanej w ciągu ulic Chopina, Przedmieście i Ofiar Oświęcimskich.

Pierwszy etap na odcinku od km 4.500 do 4.815 został już zrealizowany. Wkrótce mają ruszyć prace związane z drugim etapem obejmującym odcinek od km 4.050 do 4.500. Pod koniec czerwca władze Powiatu Lwóweckiego ogłosiły przetarg właśnie na drugi etap. Oferty w tym złożyły dwie firmy. Te poznaliśmy w ubiegłym tygodniu.

Najkorzystniejsza oferta złożona przez jedną z lwóweckich firm opiewała na kwotę 557.686,92 zł. Jak informuje Zarząd Dróg Powiatowych podpisanie umowy ma nastąpić jeszcze w lipcu.

Inwestycja finansowana jest ze środków Powiatu Lwóweckiego oraz Gminy Mirsk, która zadeklarowała udział na poziomie 50 procent. Wkład każdej z obu jednostek samorządowych wynosi po równo ponad 278 000 zł.

Mirsk Ofiar Oświęcimskich chodnik Mirsk Ofiar Oświęcimskich chodnik Mirsk Ofiar Oświęcimskich chodnik

5 KOMENTARZE

  1. Najgorsza robota jaka można było zrobić.Z tak szerokiej ulicy zrobić koszmarnie wąska drogę teraz mijając się z ciężarowym trzeba ,,celować,, Tam można było zrobić chodnik,drogę dla rowerów i szeroką jezdnie.Kto to projektował?? Kto to buduje .Kto zezwolił na takie badziewie i marnowanie terenu.Domin psuje drogi i chodniki w mieście,urzad drogi do miasta. Brak słów!!!!!!

  2. A może jaśnie Pan władca gminy powie kiedy mieszkańcy takiej Kłopotnicy Rębiszowa Grudzy czy innych wiosek po 2 stronie Kwisy coś będą mieli – chodniki wodociągi oświetlenie uliczne asfalt do posesji – co ? Wiemy wiemy – nie ma pieniędzy tak . To czas zwolnić trochę stołków w gminie albo zabrać się za robotę i szukanie kasy .

  3. Wow.łał coś nieprawdopodobne Super o jejku Jezu będzie cudownie Kurde nie wierzę.nie dochodzi do mnie szał szok cudo.kur.a to tylko jeba.y chodnik co gmina dawno powinna zrobic

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here