Miał blisko 4 promile w wydychanym powietrzu i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

0
1640
zdjęcie poglądowe © Lwówecki.info

W niedzielne przedpołudnie lwóweccy policjanci zatrzymali do kontroli mężczyznę, który prowadził samochód osobowy mając blisko 4 promile w wydychanym powietrzu, a także orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

W niedzielę 31 stycznia 2021 roku do Dyżurnego lwóweckiej jednostki wpłynęło zgłoszenie, iż po jednej z miejscowości w gminie Lwówek Śląski jeździ pojazd z rozbitą szybą, a jego kierowca może być nietrzeźwy. Policjanci niezwłocznie udali do wskazanej miejscowości, gdzie zatrzymali 30- letniego mężczyznę. Kierujący pojazdem był pod znacznym wpływem alkoholu. Badanie alkomat wskazało wynik 3,7 promila w wydychanym powietrzu. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma zasądzony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a jego pojazd jest niedopuszczony do ruchu i nie posiada ważnej polisy ubezpieczeniowej.

Za powyższe przestępstwa 30- latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy! Nietrzeźwi kierujący samochodami, motocyklami, czy też rowerami stwarzają zagrożenie nie tylko dla samych siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. W konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

-/sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here