Kolejny mistrz parkowania w Lwówku Śląskim

13
3565
zdjęcie nadesłane przez czytelnika - dziękujemy

Tak wielu kierowców, którzy notorycznie łamią przepisy ruchu drogowego chyba próżno szukać w innych miastach regionu. W Lwówku Śląskim spacerując ulicami można odnieść wrażenie, iż jest jakieś ciche przyzwolenie na takie łamanie prawa. Aczkolwiek wielu mieszkańców na to się nie godzi.

 

Redakcja Lwówecki.info już niejednokrotnie pokazywała nadesłane przez czytelników zdjęcia kierowców, którzy za nic mają przepisy i którzy zaparkowali swoje samochody w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Na przejściach dla pieszych, na chodnikach, na miejscach dla niepełnosprawnych, … Przykładów nasi czytelnicy uwiecznili dziesiątki, a to zapewne tylko kropla w morzu, niewielki wycinek całości.

Dziś otrzymaliśmy kolejne zdjęcia mistrza parkowania, który swoje auto zostawił na chodniku blokując nie tylko przejście nim, ale także blokując przejście dla pieszych przy szpitalu.

zdjęcie nadesłane przez czytelnika – dziękujemy

Po publikacji wcześniejszych zdjęć nieprawidłowego parkowania w tym miejscu nasi czytelnicy zwracali uwagę, iż to przejście jest mało widoczne. Wprawdzie ma znaki pionowe, ale te wyjeżdżając z ulicy Słowackiego są mało dostrzegalne. Przejście ma też znaki poziome, tyle tylko, iż te nie są wymalowane na biało, do czego się przyzwyczailiśmy, tylko są z czarnej kostki.

czytaj również: Lwówek Śląski. Blokady na kołach, mandaty i lawety?

Jakie jest Wasze zdanie, czy w mieście, gdzie są takie duże problemy ze znalezieniem miejsca do zaparkowania samochodu powinniśmy przymykać oko na tak rażące łamanie przepisów, czy te powinny być surowo egzekwowane?

13 KOMENTARZE

  1. Cóż. Zaparkował wysiadł i poszedł. Może chciał bezpiecznie przejść na drugą stronę 🙂 A tak na poważnie też jestem kierowcą i pieszym ale chamstwa i cwaniactwa nie popieram. Może by tak zacząć karać tych “mistrzów” to zaczęli by używać mózgu. I nawiasem mówiąc gdzie policja?????

  2. Widziałem dziś, nie dość że na całej szerokości chodnika stanął, to przed przejściem, ale “karteczka” za wycieraczkami też już się znalazła.

  3. A w Lwówku nie ma czasem straży miejskiej? W każdym szanującym się mieście straż miejska i wiejska pilnuje parkowania. A w Lwówku co? Przyzwolenie na parkowanie byle gdzie?

  4. Ja myślę że to “mógł” być “kobieta”, i tu bez złośliwości ale też nie zatrzyma się przed przejściem jeśli pieszy będzie tuż, tuż.

  5. Byłabym skłonna zrozumieć zachowanie kierowcy, jeśli przywiózł chorego do szpitala, lub sam źle się poczuł. Zaparkował byle szybciej (auto stoi pod szpitalem) i wszedł do budynku szpitalnego po pomoc. W innym przypadku usprawiedliwienia nie ma.

  6. Nie ma usprawiedliwienia dla łamiących przepisy. Znak pionowy prawidłowy ale czy poziomy-pasy, już chyba nie. Dzisiaj ludzie parkują gdzie chcą np na pasie zieleni, unimozliwaiajac przejście po chodniku. Tylko gdzie są patrole piesze policji czy straży miejskiej. We Wrocławiu nie do pomyslenia!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here