Miał 2,6 promila. Jazdę zakończył na drzewie.

1
1661
fot.: KPP Lubań

Tym razem 32-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego zakończył swoją skrajnie nieodpowiedzialną jazdę, na ogrodzeniu jednej z prywatnych posesji. Na szczęście skończyło się tylko na stratach w mieniu, ale przecież sytuacja ta mogła zakończyć się również tragicznie. Niestety nie tylko dla tego kierowcy, ale także dla innych uczestników ruchu. Badanie przeprowadzone przez policjantów z powiatu lubańskiego, którzy zatrzymali mężczyznę, wykazało 2,6 promila alkoholu w jego organizmie. Okazało się, że jadąc w takim stanie, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił nad osobowym fordem. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

 

Do zdarzenia doszło około godziny 03:00 w Biedrzychowicach na terenie powiatu lubańskiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca forda prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w ogrodzenie jednej z prywatnych posesji.

Policjanci interweniujący na miejscu zdarzenia, od razu nabrali podejrzeń, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem tylko potwierdziło przypuszczenia mundurowych, bo okazało się, że ma go 2,6 promila w organizmie.

Po wykonaniu niezbędnych czynności na miejscu mężczyzna ten został zatrzymany. Funkcjonariusze pojechali z nim także do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań. Policjanci zatrzymali też podejrzanemu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny uszkodzonego pojazdu.

32-latek został już przesłuchany i usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Przypomnijmy, że nietrzeźwi kierowcy na drogach stanowią śmiertelne zagrożenie i to nie tylko dla siebie, ale też wszystkich innych uczestników ruchu. Zawsze mając podejrzenie lub pewność, że ktoś planuje podróż mając w organizmie alkoholu lub środki odurzające, bezwzględnie powinniśmy zawiadomić służby lub w miarę możliwości podjąć jakiekolwiek działania, które mu to uniemożliwią.

Zgodnie z kodeksem karnym kierowca znajdujący się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, który zdecyduje się prowadzić pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlegać może grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności nawet do lat 2.

-/asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań/-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here