Mężczyzna wpadł do wody. Akcja na jeziorze pilchowickim

2
302
fot.: Lwówecki.info

W akcji udział brało sześć zastępów straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego i patrol policji.

 

W niedzielę (24 listopada) ok. godziny 19. strażacy otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który na zalewie pilchowickim wpadł do wody.

Z wstępnych, niepotwierdzonych informacji wynika, iż mężczyzna chciał urwać gałąź, poślizgnął się i wpadł do wody. Na pomoc poszkodowanemu rzuciła się będąca z nim para. Niestety, sami nie mogli wyciągnąć mężczyzny. Wezwali pomoc.

Na miejsce natychmiast udali się lwóweccy i jeleniogórscy strażacy, w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno- Nurkowego KM PSP Jelenia Góra. Zadysponowano także zespół ratownictwa medycznego i patrol policji.

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, gdzie temperatura powietrza spadła już poniżej zera wszystko skończyło się dobrze. Poszkodowani (kobieta i mężczyzna) zostali wydobyci z wody i oddani pod opiekę ZRM. Z wstępnych informacji jakie udało nam się uzyskać, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniać będzie policja.

2 KOMENTARZE

  1. Nic z tego nie rozumię. Pisze, że mężczyzna wpadł do wody. Będąca z nim para próbowała pomóc ale nie dali rady i wezwali pomoc.
    Przyjechała straż i wyciągnęła z wody kobietę i mężczyznę?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here