Metodą na policjanta wyłudzili od seniorki 40 tysięcy złotych

1
574

Wczoraj kolejny raz oszuści dali znać o sobie. Mężczyzna podający się za policjanta wyłudził pieniądze i biżuterię od 77-letniej mieszkanki Jeleniej Góry.

 

20 kwietnia 2022 roku, jeleniogórska policja otrzymała zgłoszenie w sprawie oszusta podającego się za funkcjonariusza policji. Mężczyzna wprowadził w błąd 77-letnią mieszkankę Jeleniej Góry i w ten sposób wyłudził od niej kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz biżuterię. W trakcie rozmowy poinformował ją o tym, że jej syn spowodował wypadek drogowy i aby mógł opuścić budynek policji musi być wpłacona kaucja w wysokości 40 tysięcy złotych. Pokrzywdzona postąpiła według instrukcji oszusta i w ten sposób straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz biżuterię.

Pamiętajmy! Oszuści wykorzystują zaufanie do instytucji państwowych, podając się za ich pracowników lub funkcjonariuszy. Wykorzystują różne metody, aby osiągnąć cel. Nie tylko dzwonią do starszych osób, ale również wysyłają smsy z linkami do podejrzanych stron. Dlatego stosujmy w codziennym życiu zasadę ograniczonego zaufania do wszelkich nieznanych nam osób. Zarówno tych, które do nas telefonują, jak również pukających do naszych drzwi. Sprawdźmy dokładnie, czy na pewno reprezentują instytucję, za której pracowników się podają. W tym celu możemy zadzwonić do tej instytucji i opowiedzieć o całej sytuacji.

W przypadku, kiedy ktoś dzwoni na nasz numer i podaje się na przykład za policjanta i wypytuje o pieniądze lub kosztowności, wtedy trzeba PRZERWAĆ POŁĄCZENIE! Dopiero wówczas należy zadzwonić na numer 112 i przekazać informacje na temat podejrzanego połączenia.

-/podinspektor Edyta Bagrowska, KMP Jel. Góra/-

1 KOMENTARZ

  1. No cóż na głupotę nie ma lekarstwa. Kampania informacyjna ostrzegająca przed tego typu wyłudzeniami nie trafia do ich umysłów oni wiedzą lepiej a kończy się tak jak zwykle. Z rękoma w nocniku.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here