Zaparkował na chodniku. Obrzucili mu samochód śmieciami

2
2352
zdjęcia udostępnione przez Pana Sławka Ilskiego - dziękujemy

To, co wyczyniają niektórzy kierowcy trudno nazwać inaczej niż bezczelnością i kompletnym brakiem elementarnej kultury. Jednak w tym przypadku nie wiadomo, kto był „mądrzejszy” – kierowca, czy osoby, które obrzuciły mu samochód śmieciami?

 

Do nietypowego zdarzenia doszło w dniu wczorajszym na ulicy Strażackiej, pomiędzy Koleją Gondolową a parkingiem na „Tewie” w Świeradowie- Zdroju. Zdarzenie udokumentował Pan Sławek Ilski, który zdjęcia opublikował w internecie:

„Ku przestrodze! – nauczka dla „kierowcy”? Droga dla pieszych zablokowana / zagrodzona przez źle zaparkowane auto i „zemsta śmieciowa wielu niezadowolonych…” – pisze w poście mężczyzna.

Na zrobionych przez niego zdjęciach widać samochód marki Skoda na niemieckich numerach rejestracyjnych zaparkowany na chodniku, ciągu pieszym. Widać także, iż najprawdopodobniej niezadowoleni z tego faktu piesi obrzucili auto śmieciami.

Żadna postawa nie zachwyca. Ani zachowanie kierowcy nie napawa dumą, ani tym bardziej zachowanie osób, które wyrzuciły śmieci na jego samochód. Ale może ta sytuacja będzie sygnałem dla lokalnych władz, zarządców tej drogi do tego, żeby lepiej oznaczyć strefę “dla pieszych” i strefę “dla kierowców”. Jeżeli oznaczenia będą bardziej wyraźne, lub na granicy obu stref pojawią się np. kauczukowe separatory to problem zniknie. Nie będzie powodu do nieporozumień i agresji na drodze?

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here