Mercedes skusił 28- latka

0
1678
zdjęcie poglądowe

Mimo ciążącym na nim sądownym zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz temu, że pojazd nie był dopuszczony do ruchu jak również nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia o odpowiedzialności cywilnej 28- latek wsiadł za kółko i wyruszył w drogę.

 

Nie wiadomo, jak długo takie przejażdżki uchodziły mężczyźnie mu na sucho. Pewnym jednak jest, iż 10 listopada został on zatrzymany do kontroli drogowej na terenie Leśnej przez funkcjonariuszy tamtejszego komisariatu policji.

„W trakcie sprawdzenia w policyjnych bazach danych funkcjonariusze ustalili, że kierujący posiada aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych wydane przez Sąd Rejonowy w Lubaniu. Dodatkowo w trakcie kontroli okazało się, że samochód nie jest dopuszczony do ruchu oraz nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu i przekazali go osobie wskazanej przez właściciela.” – tłumaczy asp. szt. Grzegorz Szewczyk z lubańskiej policji.

Nieodpowiedzialny kierowca stanie teraz przed sądem, gdzie za łamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, oraz dodatkowa kara z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego z tytułu braku obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here