Lwówek Śląski: Wypadek z udziałem trzech aut

1
3298

Wstępnie można powiedzieć, iż był to drogowy klasyk, jednak skutki tego są opłakane. W zdarzeniu udział brały trzy pojazdy.

 

Do Tuż przed godziną 11 do Dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Lwówku Śląskim wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ulicy Przyjaciół Żołnierza w Lwówku Śląskiem, tuż przy stacji kontroli pojazdów. Na miejsce natychmiast zadysponowano trzy zastępy strażaków z JRG PSP w Lwówku Śląskim. Do zdarzenia zadysponowano także dwa patrole policji oraz zespół ratownictwa medycznego.

Z wstępnych informacji wynika, iż kierująca BMW kobieta jadąc od strony miasta w kierunku Bolesławca zatrzymała się, by skręcić na myjnię samochodową. W oczekiwaniu na możliwość skręcenia czekała już kilka sekund, gdy usłyszała huk. Jadący za nią kierujący Volkswagenem nie wyhamował, zjechał przy tym po części na przeciwległy pas jezdni. Doszło do zderzenia, w wyniku którego poszkodowane zostały dwie osoby.

Jeden pas jezdni przez ponad godzinę był zablokowany. Ruchem kierowali policjanci i strażacy.

Z wstępnych ustaleń policji wynika, iż kierujący Volkswagenem mężczyzna nie dostosował prędkości i nie zachował należytej odległości przed poprzedzającym go pojazdem, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z BMW oraz z jadącym z naprzeciwka autem.

W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiły do szpitala.

– Wszyscy kierujący byli trzeźwi – potwierdza sierż. Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji.

O konsekwencjach, jakie w tym przypadku poniesie sprawca zdarzenia będzie można mówić dopiero po informacji ze szpitala o stanie zdrowia poszkodowanych.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here