Lwówek Śląski. Witajcie wakacje

1
2377

21 czerwca 2024 roku to wyjątkowy dzień dla wszystkich uczniów, ich rodziców i nauczycieli w całym kraju. To właśnie dziś w szkołach wybrzmiał ostatni dzwonek. Rozdane zostały świadectwa. Rozpoczęły się wakacje.

 

Dla uczniów to długo wyczekiwany moment, czas podsumowania dziesięciu miesięcy ciężkiej pracy, a później okres ponad dwóch miesięcy zabawy i odpoczynku.

Uroczyste apele zakończone rozdaniem świadectw odbyły się w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Lwówek Śląski, czyli Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II, Szkole Podstawowej nr 2 im. Bohaterów 10 Sudeckiej Dywizji Piechoty, Szkole Podstawowej nr 3 im. Szarych Szeregów, w tym w oddziale w Zbylutowie oraz Szkole Podstawowej w Płóczkach Górnych.

Wśród ponad dziewięciuset uczniów odbierających świadectwa znalazło się wielu nagrodzonych i wyróżnionych za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorową postawę, osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne.

„Z okazji zakończenia roku szkolnego 2023/2024 Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski wraz z Radą Miejską składa serdecznie podziękowania za całoroczną pracę dyrektorom, nauczycielom, uczniom i pracownikom oświaty.
Rok szkolny jest zawsze czasem wytężonego wysiłku, dlatego u progu zbliżających się wakacji chcielibyśmy Wszystkim życzyć beztroskiego i bezpiecznego wypoczynku. Niech ten letni czas będzie pełen niezapomnianych przygód, żebyście następny rok szkolny zaczęli z wielkimi pokładami energii, aby być gotowym do podjęcia nowych wyzwań.” – życzyli Magdalena Lewandowska Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej i Dawid Kobiałka Burmistrz Gminy i Miasta

Po uroczystych apelach na szkolnych korytarzach zapanowała cisza, która potrwa do 2 września br., kiedy to rozpocznie się nowy rok szkolny.

A tak wyglądały uroczyste apele w SP 3 i SP2 w Lwówku Śląskim.

1 KOMENTARZ

  1. Szanowna Redakcjo czy jest Wam wiadome, jakie zajęcia zaplanowano w Gminie Lwówek Śląski dla naszych dzieci od 24 czerwca do 31 sierpnia?
    Dom Kultury w Gryfowie robi na koniec czerwca Festiwal Baniek i Festiwal Kolorów. Potem inne akcje.
    Dom Kultury w Świeradowie robi dużo imprez od 21 czerwca, jakieś warsztaty kulinarne dla dzieci i inne, festiwal sztuki, festiwal historyczny, wystawy.
    Dom Kultury w Bolesławcu ma kilkadziesiąt wydarzeń na wakacje dla dzieci i dorosłych. WAKACJE BEZ NUDY Z BOK – darmowe warsztaty dla dzieci i młodzieży, są piątkowe kulturalniki muzyczne na bolesławieckim rynku, są wystawy i wiele innych.

    Dom Kultury w Lwówku – W zakładce wydarzenia jest marcowa wystawa fotografów z Jeleniej Góry. Zajęcia stałe! Zakładka zajęcia stałe: Taniec nowoczesny – płatne. Taniec orientalny – płatny. Taniec towarzyski – płatny. Pracownia plastyczna – płatne. Zajęcia teatralne – płatne. Klub Muzyczny – płatny. A co jest za darmo skoro LOK zatrudnia pracowników za nasze podatki?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here