Lwówek Śląski: Wandale w akcji

16
2922

Wybite szyby w samochodach, wyrwane lusterka, porysowana karoseria, … To zapewne tylko ułamek wyczynów lwóweckich chuliganów, którzy od kilku tygodni zintensyfikowali swoje działania.

 

Jak informują nas mieszkańcy od kilku tygodni w Lwówku Śląskim chuliganie coraz bardziej dają się we znaki. Wybijają szyby w samochodach, urywają lusterka, rysują karoserie. Kilkanaście dni temu wybili szybę w aucie zaparkowanym na ulicy Morcinka, a w ostatnią niedzielę w samochodzie na ulicy Krawczyńskiego. Na Kościelnej w osobówce urwali lusterko i porysowali karoserię. A to zapewne tylko czubek góry lodowej!

Policjanci potwierdzają otrzymanie dwóch zgłoszeń: „W czerwcu br. do Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim wpłynęły dwa zgłoszenia dotyczące uszkodzenia pojazdów w Lwówku Śląskim. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w nocy z 16/17 czerwca i dotyczyło uszkodzenia powłoki lakierniczej oraz przebicia opon. Drugie zdarzenie miało miejsce w nocy z 19/20 czerwca i dotyczyło rozbicia szyby tylnej w pojeździe osobowym. – tłumaczy sierż. Olga Łukaszewicz oficer prasowy lwóweckiej policji i dodaje, iż w obu sprawach czynności jeszcze nie zostały zakończone.

Mieszkańcy z jednej strony załamują ręce i coraz głośniej mówią o konieczności podjęcia działań mających na celu przeciwdziałać chuligańskim wybrykom. Z drugiej jednak nie każdy poszkodowanych chce zgłaszać uszkodzenia mienia organom ścigania. Policjanci tłumaczą i apelują do wszystkich osób, które padły ofiarami wandali o zgłaszanie takich zdarzeń. Zwracają się także z prośbą do wszystkich, którzy posiadają jakiekolwiek informacje o chuligańskich wybrykach i niszczeniu mienia o przekazywanie takich wiadomości. Liczą się często nawet najdrobniejsze i z pozoru błahe informacje.

Jednym ze skuteczniejszych sposobów przeciwdziałania aktom wandalizmu oprócz dobrej sąsiedzkiej współpracy i częstych patroli policji, straży miejskiej jest montaż monitoringów. Może Wielki Brat pohamuje zapędy do niszczenia mienia a jeżeli nie to z pewnością pomoże w ujęciu bandytów. Tym za wybryki grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

16 KOMENTARZE

    • Adrianku Lwówek ma nowy basen od roku. Miasta w okolicy nie mają a tutaj jest. Jest też pumptrack i obok siłownia na świeżym powietrzu i trasy rowerowe albo do jazdy na rolkach ścieżka ma kilka kilometrów ale młodzież nie chce się ruszać woli przesiadywać godzinami na ławkach z telefonami w rękach. Jakbyś i ty się wyszedł z domu to byś wiedział co jest w okolicy

    • Problemy z młodzieżą nie biorą się z tego, że nie ma Basenu (chociaż jest). W Nowym Jorku tez są baseny i wiele innych atrakcji i co? Tylko z tzw. czarnej psychologii. Poczytaj o tym skąd się biorą takie chwasty. Prawo Singapurskie szybko by się z tym rozprawiło. Pomarzyć dobra rzecz…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here