Lwówek Śląski: Telewizor w lesie

6
1951

To jedno z bardziej uroczych miejsc w mieście. Chętnie odwiedzane przez mieszkańców, ale także przez turystów. Niestety, śmieciarze zniechęcają do jego odwiedzania.

 

 

– Idąc na spacer przyleśną droga w kierunku Wzgórza Kombatantów napotkałem takie oto obrazy tego pięknego miejsca. Ktoś opróżnił gaśnice pianową w lesie, a pustą porzucił na drodze, trochę dalej wyrzucone resztki telewizora. – piesze do redakcji jeden z czytelników, który zwraca się również z pytaniem:

Może należałoby monitorować ten teren?

Z drugiej strony rodzi się pytanie, czy władze miasta nie powinny lepiej promować działalności PSZOK-u? Może ustalić tam bardziej dogodne dla mieszkańców godziny pracy? Bo skoro jest miejsce, gdzie można bez – wydawałoby się – problemu oddać stary sprzęt RTV a mieszkańcy tego nie robią, to coś tu nie jest tak jak być powinno.

 

 

Na marginesie warto wspomnieć, iż na Szwajcarii Lwóweckiej też nie brakuje odpadów. Na jej szczycie turyści mogą podziwiać składowisko puszek i butelek. Szkoda, że nie ma tu śmietnika.

6 KOMENTARZE

  1. Oczywiście winę za śmieciarzy najlepiej zrzucić na nielubiany urząd. Propaganda rodem z PRL. Gmina ma za zadanie sprzątać, ale nie za każdym śmieciarzem latać i szukać gdzie który co zostawił. Normalni jesteście?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here