Lwówek Śląski: Siedziba Główna TVP i dwa nowe hotele

6
6177
Zdjęcie poglądowe. Plac Wolności w Lwówku Śląskim

Lwówek Śląski, jako jedno z najstarszych miast Dolnego Śląska został doceniony. To właśnie tu, niemal w samym centrum miasta jest główna siedziba TVP. Pojawiły się także nowe obiekty hotelowe.

 

Już we wczesnym średniowieczu Lwówek stał się lokalnym centrum gospodarczym i ośrodkiem osadnictwa wiejskiego. Jego rozwój przyspieszyło także dogodne położenie przy znanym szlaku handlowym zwanym Królewską Droga (Via Regia) oraz eksploatacja złota na obszarze dawnych Płakowic. Czynniki te przyczyniły się do wczesnej lokacji – już w 1217 roku książę Henryk I Brodaty nadał Lwówkowi Śląskiemu prawa miejskie. – możemy przeczytać w historii miasta na stronie lwóweckiego magistratu.

Nie wiemy, czy to właśnie te historyczne atuty, czy inne powody sprawiły, iż niemal w centrum miasta swoją siedzibę główną zlokalizowała TVP. Wprawdzie pamiętamy, jak kilka lat temu na stronach Lwówecki.info pokazywaliśmy zdjęcia bazgrołów na murach tego budynku, gdzie ktoś napisał „TVP – KŁAMIE!”. To jednak nie powstrzymało dalszych działań i dziś na mapach Google „Główną Siedzibę TVP” znajdujemy przy ulicy Ogrodowej w Lwówku Śląskim, vis-à-vis Powiatowego Inspektoratu Weterynarii. Wprawdzie nam nie udało się spotkać tu prezesa, ale to pewnie kwestia czasu i cierpliwości.

shotscreen Google map
zdjęcie archiwum Lwówecki.info
według mapy Google tu znajduje się siedziba główna TVP

W centrum miasta pojawiły się także dwa nowe obiekty hotelowe. Jeden o nazwie „Melina” przy ulicy Marii Skłodowskiej- Curie. Gdyby ktoś nie wiedział gdzie znajduje się w mieście taka ulica, to śpieszymy z wyjaśnieniem, iż łączy ona ulicę Stogryna z ulicą Zamkową przecinając ulicę Szkolną. A drugi obiekt przy alei Wojska Polskiego, naprzeciwko MGOPS o nazwie „Strych”, który jak na razie, przez użytkowników Google oceniany jest na pięć gwiazdek.

według may Google: Ulica Marii Skłodowskiej – Curie
według mapy Google tu zlokalizowany jest obiekt noclegowy o nazwie Melina

shotscreen Google map

Niestety, to kolejny akcent smutnej promocji Lwówka Śląskiego. Wprawdzie burmistrz M. Szczęsna w maju twierdziła, iż sprawa zmian nazw obiektów na mapach Google została zgłoszona do organów ścigania. Jednak jak się okazało pod koniec lipca to była ściema. Żadne zawiadomienie nie zostało złożone i sprawcy głupich dowcipów nie są ścigani. „Ma to związek z oceną braku możliwość ustalenia personaliów ww. osoby w związku z zaistniałą sytuacją faktyczną.” – informował redakcję obsługujący urząd radca prawny.

Mamy nieodparte przekonanie, graniczące niemal z pewnością, iż w zaistniałej sytuacji, to nie koniec „kwiatków” w Lwówku Śląskim.


Co z dowcipami na mapach Google zrobiła burmistrz Szczęsna?

Jak promuje się Lwówek Śląski?

6 KOMENTARZE

  1. Bardzo fajna promocja miasta, nawet media dolnośląskie piszą dzięki temu o Lwówek a w przyszłości może też ogulnopolskie !!! Tak samo było z BARIERKAMI na Szwajcarii Lwówka!!! Wtedy też była afera a ile turystów przyjechali dzień po krajowej aferze!!!!! #Brawo #Gratulacje #DrużynaDLW

  2. no i co tak piane bijecie, jak by to miało jakieś większe znaczenie, że ktoś sobie jaja robi. Widać jak dobry system ma google, że można wrzucać takie durnoty…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here