Lwówek Śląski: Rozpoczęła się budowa mostu, tego mostu

4
2825

W Lwówku Śląski rozpoczęła się budowa mostu zastępczego na Bobrze. Będzie on stanowił przeprawę zastępczą w trakcie remontu nadgryzionego zębem czasu starego obiektu, który wkrótce zostanie całkowicie wyłączony z ruchu,

 

Most w Lwówku Śląskim jest w rozsypce.

O tym, iż most w ciągu drogi wojewódzkiej 364, ulica Betleja w Lwówku Śląskim jest w złym stanie technicznym wiadomo było od dawna. Jakieś sześć lat temu na jezdni ustawiono tam ograniczniki wprowadzając tym samym jego zwężenie. Kolejne lata przynosiły informacje o planowanym remoncie obiektu, który jednak się odwlekał.

Zmiana organizacji ruchu w Lwówku Śląskim

Z końcem maja br. po przeprowadzonej ekspertyzie DSDiK w trybie awaryjnym dokonała zmiany organizacji ruchu, wyłączając most z użytku dla pojazdów powyżej 3,5 tony. Jednocześnie dla tych wszystkich pojazdów został wyznaczony objazd z Lwówka Śląskiego, przez Bolesławiec, Chojnów i Złotoryję. Osobówki nadal mogą jeździć po starym, zniszczonym moście. Ale to nie potrwa już długo.

Most zastępczy w Lwówku Śląskim

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu, w których zapowiadali, iż w drugiej połowie czerwca ruszy budowana mostu zastępczego wczoraj na teren zajezdni autobusowej w Lwówku Śląskim wjechały maszyny i wkroczyli pracownicy. Miejsce po obu stronach koryta rzeki zostało wygrodzone. Trwa wycinka krzewów i prace ziemne. Wkrótce na starym moście pojawi się zakaz, a ruch zostanie skierowany na objazd.

Którędy objazd?

Nowa przeprawa zlokalizowana będzie zaledwie kilkadziesiąt metrów od starego mostu. Wjazd z jednej strony będzie przez zajezdnię autobusową, a z drugiej z ulicy Rybnej.

4 KOMENTARZE

  1. a dlaczego nikt nie mówi że pks – ups, ze zajezdnia Lwówek będzie sprzedana – tak słyszałem i co wtedy z przejazdem ??? ludzie dojeżdżający do Płakowic do pracy ( 14km mojesz, dębowy, sobota ) coz nimi ??

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here