Lwówek Śląski: Popadają w ruinę

12
2873

Przez lata służyły mieszkańcom w potrzebie. Czas ich świetności dawno już jednak przeminął. Dziś jeden z popadający w ruinę obiektów stał się „tablicą ogłoszeń”. Drugi, jeszcze nie tak dawno temu był składowiskiem śmieci.

 

Mowa o budowlach, które stoją w parku miejskim w Lwówku Śląskim. Stoją i straszą. Jak tłumaczą nam mieszkańcy, budynki powstały w latach 20- tych XX wieku. W jednym była toaleta miejska, a w drugim coś na wzór kiosku, małego sklepiku, gdzie można było kupić papierosy, słodycze, czy napoje. Jednak tak jeden jak i drugi budynek od dziesięcioleci są zamknięte i niszczeją.

Dziś jeden z budynków stał się swoistą “tablicą ogłoszeń”, a raczej niecenzuralnych wyzwisk i bohomazów, które jak widać nikomu z zarządców ani służb nie przeszkadzają. Odrapany, brudny, z odpadającą papą na dachu i rynną, która lada moment spadnie z hukiem na ziemię. W drugim kilka lat temu udało nam się uwiecznić składowisko śmieci, puszek i butelek po alkoholu.

Wprawdzie kiedyś mogliśmy wszyscy usłyszeć coś o tym, że młodzież w Lwówku Śląskim musi mieć swoje miejsce takie, w którym mogłaby nawet napić się piwa, ale jak dotąd nic takiego nie powstało. Aczkolwiek „młoda Gwardia” bez pomocy władz sama nieźle sobie w tym temacie radzi.

Czy nie można jednak zagospodarować tych budynków, przywrócić im dawną świetność? Pewnie tak, ale jak dotąd nic z tym nie zrobiono. Co Waszym zdaniem powinno stać się z tymi budynkami?

12 KOMENTARZE

  1. Pamiętam czasy kiedy te dwa obiekty mialy się dobrze. A dzisiaj szkoda słów. W parku w kilku miejscach działa tzw. Młoda Gwardia. Nie mam nic przeciwko temu, ale niszczenie naszego wspólnego mienia to już za dużo. Najczęściej jest to wieczorkiem w piątek i sobotę. Może nasza kochana policja i straż miejska tym się zainteresuje. Choć chyba nie można na nich już liczyć….

  2. Jeśli władzom miasta oraz rodzicom nie przeszkadza to, że lwówecka młodzież spędza czas w takich warunkach, to o czym tu mówić!!?? W centrum miasta powinien być jakiś klub młodzieżowy, gdzie w cywilizowanych warunkach młodzież mogłaby się spotykać……
    Ten przedwojenny “kiosk” już chyba od 50-60 -tych lat ubiegłego wieku straszy!!

    • Redaktorze proszę wysłać pismo do komendanta i zapytać ile razy były kontrole w parku miejskim od września ile interwencji pouczeń mandatów i spraw skierowanych do sądu?

  3. w parku w jednym końcu stawu ładne koncerty, a w drugim syf i smród. jakoś to burmistrz nie przeszkadza
    bo to trochę taki smaczek i klimacik. jeszcze trochę i nie będzie co remontować. Decydenci ludzie bez gustu i o znikomej wyobraźni zapewne postawią jakiś paszkwil

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here