Lwówek Śląski: Parkowanie trudna sztuka

25
112

Około 80- letni mężczyzna prowadził na wózku swoja żonę w podobnym wieku i nie miał jak przejechać. – pisze do redakcji poirytowany czytelnik, który dodaje: Policja jeździ i albo nie widzą, albo nie chcą widzieć.

Chodzi o notoryczne łamanie przepisów przez kierowców blokujących swoimi autami chodnik przy ulicy Sienkiewicza w Lwówku Śląskim.

zdjęcia nadesłane przez czytelników Lwówecki.info – dziękujemy

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, iż w mieście nie jest łatwo zaparkować. Miejsc parkingowych nie przybywa, a każdy kierowca chciałby parkować jak najbliżej miejsca w które się udaje. Niemniej naginanie przepisów w tym przypadku rodzi olbrzymie trudności dla pieszych, szczególnie matek z wózkami, czy dla osób niepełnosprawnych.

Obowiązkiem kierowców jest pozostawienie 1,5 m szerokości chodnika dla pieszych. Nie możemy również zaparkować pojazdu w odległości mniejszej niż 10 m od przejścia dla pieszych. Warto o tym pamiętać. Szanujmy się na wzajem.

zdjęcia nadesłane przez czytelników Lwówecki.info – dziękujemy
zdjęcia nadesłane przez czytelników Lwówecki.info – dziękujemy

25 KOMENTARZE

 1. Parkowanie w Lwówku to istna masakra. Trudno by tu szukać winnych takiej sytuacji. Ale należy się tu czerwona kartka parkującym, za łamanie przepisów. Czerwona kartka policji, straży miejskiej za brak konsekwencji do osób łamiących przepisy. Czerwona kartka władzom miasta za oznakowania itd. itd…. .Czy to się kiedyś zmieni…wątpię….. .

 2. Dramat jest właściwie w całym mieście. Czy ono jest tak wielkie, że trzeba wszędzie dupsko wozić!?

  Jak SM się tym nie zajmie to zamawiam 100 wlepek na szybę dla mistrzów parkowania. Poziom mojej irytacji niedługo wywali korek.

  Chociaż nie można powiedzieć, że nikt nic pod tym względem nie robi. Gmina przecież postawiła eleganckie biało-czerwone barierki naprzeciw szpitala a Parafia wybudowała śliczny parking wyłożony granitem najbliżej jak się da wejścia do kościoła. Jestem pewien, że baaardzo to cieszy parafian. Szczególnie tych z najtłustszymi mózgami.
  Chwała Gminie, chwała księdzu Dziekanowi 😉

 3. Olo- gdzie ty latasz że takie bzedy piszesz?! Podjedź pod Pizzerię koło parku w weekend.Za diabła nie przejdziesz chodnikiem – musisz na ulicę wchodzić omijając auta nowobogackich klientów!! Milicja jeździ , bo ma 300 metrów , ale ślepa !! A jak zadzwonisz po interwencję…. to nie mają ludzi……. MASAKRA !!

 4. Policja i Straz Miejska w Lwówku wolą zbierac mandaty od staruszków przechodzących przez jezdnię w miejscu gdzie nie ma pasów. A sami parkuja nieprzepisowo i bez mandatów dla siebie.
  Nie widzą źle zaparkowanych aut, no chyba że im któś wczesniej wygarnął to mandat dostanie. Kumoterstwo?

 5. Do Mieszkanka:

  Zgadzam sie w pełni z Tobą, Chopina to ulica na której samochody stoja na chodniku, a ludzie spacerują z dziećmi ulicą. Zatoczki puste, progów zwalniających brak, a kierowcy zapierniczaja autami z taka predkoscia, ze tylko czekac na nieszczescie. Szczegolnie Pan, ktory testuje auta aby upewnic sie co naprawic.

 6. tam jest duzo sklepów uslugowych kwiaciarnia DPD Pick-Up wiec wszyscy tam staja i wyladowuja / zaladowuja paczki bo nie ma gdzie, to samo z panami co przywoża pieniądze do bankomatu musza blisko zaparkowac bo na pace kilka dzeisiat tysiecy zł, wiec nie beda parkowali w rynku i lecieli bo strach. Prosze o wyrozumialosc

  • Jasne. W tym wypadku normą powinno być dopuszczenie do takiej sytuacji. Gdyby tylko stawał tam dostawczak kurierów lub doworzących pieniądze do bankomatu…ale zaparkowane w tym miejscu osobówki to norma.

 7. “Życzliwość” straży miejskiej i policji dla poniektórych mieszkańców aż razi. Ile to aut parkują ludzie w odległości mniejszej niż 10m od przejścia dla pieszych lub w miejscu gdzie jest zakaz parkowania… nie ma jak przejechać gdy samochody jadą z obu stron, bo za wąsko, zas wychodzac na pasy takze idzie sie niemal na oślep, gdyz zaparkowany samochod ogranicza widoczność… i co z tym robią osoby odpowiedzialne za przestrzeganie zasad ruchu…nic.

 8. we wleniu przy przedszkolu jeden z mieszkańców sobie zrobił prywTNY parking a dzielnicowi udają że nie wiedza i wszyscyzsą zadowoleni do poki nie dojdzie do tragfedii

 9. Mieszkaniec Do Mieszkanka;Chopina
  Chopina to ulica spokojna była do czasu otworzenia szkoły j. angielskiego ,mieszkańcy stoją przy swoich posesjach jeśli nie są zastawione przez rodziców oczekujących na dzieci ,od poniedziałku do piątku od 15-tej godz. jest tak wzmożony ruch i zastawione chodniki,że nie można spokojnie dojechać do domu,przy czym starsze dzieci chodzą samopas,a tego Mieszkanka i Chopina nie widzą !

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here