Lwówek Śląski: Mistrzowie parkowania

18
183

Takie oto piękne zdjęcie otrzymaliśmy w dniu wczorajszym od naszych czytelników. Lwówek Śląski, ulica Malinowskiego, w tle kościół pw. św. Franciszka z Asyżu, a na pierwszym planie granatowa Mazda. I nie byłoby w tym zdjęciu nic niezwykłego, gdyby nie fakt, iż kierowca najwyraźniej pomylił chodnik z parkingiem i zaparkował auto zajmując jego całą szerokość.

 

Bezmyślność. To chyba w tym przypadku niezwykle łagodne określenie. Brak miejsc do parkowania w mieście wcale nie powinien być tłumaczeniem, do takiego zachowania.

18 KOMENTARZE

 1. myślę, że nieprzemyślane decyzje przy tworzeniu skrzyżowań, jak chociażby “koło straży”, zwężanie dróg i upychanie zieleni, przez którą ludzie i tak sobie skróty robią też wpływa częściowo na to jak ludzie jeżdżą czy parkują. Owszem, przykład ze zdjęcia jest ewidentny i wymaga to reakcji, choćby osób z wózkami, osób starszych, którym odrobinę trudniej jest uciec w przypadku nagle pojawiającego się na zakręcie pojazdu. Patrzmy jednak na to przez palce, co ma zrobić kierowca, który nie ma gdzie odprowadzić samochodu na noc i chce go mieć przed oknami w bloku a na przykład parking dla mieszkańców bloku jest zajmowany przez auta przyjezdne mimo tabliczki “tylko dla mieszkańców”?

  W ostatnim czasie widziałem co w Czechach policja robi z takimi kierowcami. Nie ma tłumaczenia, pisali mandaty za mandatami, komu? Polakom, bo Czech doskonale wiedział, co grozi za parkowanie w niedozwolonym miejscu, mało tego, czeska policja otworzyła jedno auto bo mieli jakieś tam wątpliwości dodatkowo. Nas nie da się nauczyć kultury i to polskie “bo mi się należy” tak głęboko w nas siedzi, że to chyba się stało chorobą społeczną już

  • Jak dla mnie od zawsze posiadacze BMW to id**ci. Skończeni idi**ci którzy leczą tą marką swoje małe ego i kompleksy. Pozdrawiam kolegę z BMW mam nadzieję że kiedyś zmądrzejesz mój drogi i kupisz sobie np Mazdę.

   • Jestem posiadaczem (ba! Ikoną bmw) ..czyli jestem skonczonym idiota ? Napisalas ogolnikowo jak o wszystkich..czymze Ci zawinilem ze mnie obrazasz ? Tym ze posiadam bmw na ktora uczciwie rok harowalem nie bedac prawie wogole w domu i 40 patoli wydalem na autko ktorej marke uwielbiam.jezdze na zloty,przepuszczam na pasach.wlaczam kierunki,swiatla,jezdze przepisowo ostrzegajac przed palami z suszarka.nie wymuszam,parkuje prawidlowo i bioe autostopowiczow w potrzebie ? Dzieki za obiektywna opinie jakze trafna dotyczaca posiadaczy bmw.w swoim i imieniu mnie podobnych..chyba zniszczylas mi smak zycia.ku** przesiade sie na mazde bo to wyznacznik inteligencji..vox populi vox dei

 2. Proponuję zajrzeć co dzieje się koło ogólniaka. Parkowanie na całej długości krawężnika, parkowanie przed znakiem zakazu, na mostku…. Jedna wielka parodia, a co najlepsze zmotoryzowani uczniowie potrafią poprawnie zaparkować samochód, a starsze osoby niekoniecznie… Parkują gdzie chcą i jak chcą.

 3. Tak, tak, należy zwrócić uwagę na ulicę Kościelną. Tam samochody stoją na całych chodnikach. Kiedyś zwróciłam uwagę kierowcy, że nie mam miejsca na przejście chodnikiem, to usłyszałam pyskowanie i wcale się nie przejmował, że pieszy musi iść ulicą!! Policja, czy Straż Miejska powinni zwrócić uwagę na tak zaparkowane samochody.

 4. Każdy dba o swoje. Kierowcy patrzą, żeby gdzieś zaparkować auto, bo i miejsc do parkowania niewiele. Piesi chcą mieć komfort wygodnego chodzenia. Postawimy się od czasu do czasu na miejscu tych drugich i trochę wyrozumiałości dla innych. Jakoś ds się żyć. Pozdrawiam zmotoryzowanych i pieszych.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here