Lwówek Śląski: Kupa wstydu

8
1203

Zazwyczaj trudno mieć pretensje do władz o brak zainteresowania oraz szybkiego i skutecznego działania w związku z dzikimi wysypiskami śmieci, gdyż te powstają najczęściej w trudno dostępnych miejscach z dala od ludzkich siedzib. Jednak niekiedy, gdy śmieci tygodniami zalegają na skrzyżowaniu w centrum wioski, bądź w centrum miasta i budują niekorzystny wizerunek gminy robi się przykro.

 

Śmieci w centrum

Od co najmniej kilku tygodni w centrum Rakowic Wielkich leży sterta opon. Niektóre z nich są całe, niektóre pocięte. Leżą pod tablicą informacyjna, z której spoglądają na nie kandydaci na Prezydenta RP. Na to swoiste śmietnisko zerkają także podróżni, którzy wyrabiają sobie własne zdanie o gospodarzach.

Skąd te śmieci?

Nie wiemy czyje to są śmieci i dlaczego tak długo tam leżą. Wiemy, iż nie jest to z pewnością najwłaściwsze miejsce do składowania tego typu rzeczy. I podobnie jak niektórzy z naszych czytelników w tym przypadku dziwimy się służbom, które nie dostrzegają problemu.

Czy po interwencji Lwówecki.info w gminie Lwówek Śląski zagości porządek?

Mamy wielką nadzieję na to, iż osoby kompetentne dostrzegą problem i uprzątną z przestrzeni publicznej tak to składowisko, jak i te gumy leżące po drugiej stronie ulicy oraz te podpierające latarnię na ulicy Tęczowej. Niezaprzeczalnym faktem jest, iż wokół mamy coraz więcej śmieciarzy, którzy nie potrafią zadbać o porządek i wytworzone śmieci, często niebezpieczne podrzucają gdzie popadnie, niemniej nie możemy patrzeć na to z obojętnością.

8 KOMENTARZE

  1. A mnie najbardziej dziwią mieszkańcy, którzy właśnie te opony tam wyrzucili. Gabaryty zabrały służby opony już nie. Mieszkańcy codziennie obok przejeżdzają i patrzą na to i jest ok. Skoro leży przy drodze a nie u mnie w garażu to już nie mój problem. BRUDASY. To świadczy kulturze mieszkańców pobliskich bloków.

  2. Powinien posprzątać ten, ktory to wyrzucił a nie wiecznie sluzby i służby. Publiczne pieniadze można wydac w lepszy sposób niz sprzatanie po brudasach. Mieszkancy zaoewne bardzo dobrze wiedzą kto te opony tam wyrzucił.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here