Lwówek Śląski: Ktoś był bardzo chory

8
5046

Co najmniej kilkaset opakowań po tabletach znalazła jedna z naszych czytelniczek. Najprawdopodobniej są to środki zawierające substancje wykorzystywane do produkcji popularnego narkotyku “piko”.

 

Jedna z mieszkanek okolic Lwówka Śląskiego spacerując po terenie żwirowni w Rakowicach Małych natrafiła na wysypisko pustych opakowań po tabletkach. Śmietnisko znajduje się za skrętem na ostatnią żwirownie.

Narkotyki z tabletek na kaszel

Temat porzuconych opakowań po tabletkach poruszaliśmy już na Lwóweckim.info. Proceder jest znany i dochodowy, tak jak dochodowa jest produkcja i handel narkotykami. Popularne leki na przeziębienie zawierające pseudoefedrynę przerabia się nielegalnie na bardzo groźny narkotyk.

Czeskie piko

W tym przypadku mało prawdopodobnym jest, iż przestępcy krążyli od apteki do apteki i kupowali po jednym pudełku. Raczej te lekarstwa ktoś nielegalnie kupił w hurcie, w aptece albo hurtowni. Następnie tabletki zostały wyciągnięte z metalowych blistrów i dostarczone do „fabryki”. Specjalistami w ich przetwarzaniu są nasi południowi sąsiedzi. To właśnie tam wożone są tabletki z których wytwarzane jest tzw. „piko”.

Dilerzy narkotyków

Jak było w tym przypadku? Czy tabletki spakowane w woreczki pojechały do Czech? I dlaczego znowu opakowania po lekach trafiły na żwirownię? Tego zapewne się już nie dowiemy. Niemniej to śmietnisko, które istnieje od co najmniej kilku tygodni nie stanowi najlepszej wizytówki jednej z większych atrakcji turystycznych w regionie.

Może ktoś powinien się tym zainteresować? Jak sądzicie?

8 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here