Lwówek Śląski: Która wieś do zwodociągowania?

15
2365

Władze Lwówka Śląskiego podjęły działania, w celu opracowania dokumentacji, która w dalszym etapie posłuży do budowy sieci wodociągowej we wsi.

 

Burmistrz Lwówka Śląskiego chce poprawić komfort życia mieszkańców sołectwa Mojesz. W tym celu po raz kolejny ogłosiła przetarg na „Opracowanie dokumentacji projektowej budowy sieci wodociągowej w miejscowości Mojesz wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego”.

Z wytycznych do projektu dowiadujemy się, iż sieci wodociągowe należy zaprojektować dla miejscowości Mojesz, położonej na terenie Gminy Lwówek Śląski, rozciągającej się na odcinku przeszło dwóch kilometrów, wzdłuż potoku Srebrna. Ponadto sieci wodociągowe należy projektować przede wszystkim w działkach drogowych. Projektant musi przewidzieć także wymianę istniejącego odcinka sieci wodociągowej żeliwnej na rury PE160 a także musi zaprojektować kontenerową hydrofornię.

W ubiegły piątek poznaliśmy oferentów. Tych do przetargu przystąpiło trzech. Jeden za wykonanie zadania zażądał 186.345 złotych, drugi 262.974 zł a trzeci 123.000 zł. Burmistrz musi teraz przeanalizować oferty i podjąć ostateczną decyzję.

15 KOMENTARZE

  1. A kiedy w Lubomierzu?!. No nie w Lubomierzu taka inwestycja, inwestycją przecież było pomalowane pasów drogowych ale tych na drodze gminnej czyli w 4 miejscach, ha ha ale gazu i naprawa dróg to priorytet. Idzie zima smog w niszy rynkowej znowu zawita s

    • Nie wrzucajmy do worka całego Mojesza Pani Burmistrz chce zrobić wodociągi tylko na odcinku gdzie znajduje się jej dom nie wlicza w te plany Mojesza który jest przy głównej drodze na Jelenią Górę, który ma nadal nie oświetlona ścieżkę rowerową, nie wyremontowany przystanek autobusowy a teraz tak że nie bedzię mieć wodociągów.
      Zaraz zrobią z Mojżeszem tak jak z dawnymi Płakowicami uznają to za miasto jednak coś czuje że wybuchnie wtedy nie mała awantura związana z tym że jak ta część Mojżesza nie ma wodociągów to dlaczego ma być wliczana do miast ?

    • Trudno się przebić tym innym kandydatom w Lubomierzu ,wszysto ustawione ,podsawiają osoby tzw.słupy dla rozbicia głosów w wyborach a mieszkańcy się dziwią że ta osoba startuje.Mieszkańcy powinni oczy przetrzeć ,a nie bo on ładnie na gitarze gra.

  2. Gaz??? W Płóczkach Górnych i Nagórzu nie ma nawet wody, a to podstawa! To jest jakaś kpina żeby w 21 wieku ludzie nadal musieli korzystac ze studni! Jedne wioski w gminie mają wszystko a inne nie mają nic, a podatki każdy płaci jednakowe! Jak to jest?!!

  3. Proponuję przenieść miasto do Mojesza i ogłosić księstwo Mojesz odwołać Radę Miasta i nie przeszkadzać Mariolce w rządzeniu bo nasza Mariolka coraz częściej przypomina w mi postępowaniu Mariolkę z pewnego Kabaretu.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here