Marta Lempart potwierdza swój udział w proteście w Lwówku Śląskim

72
3886
grafika: "Strajk Kobiet Lwówek Śląski"

Liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet potwierdza swoją obecność na proteście, który w przyszłym tygodniu ma się odbyć w jej rodzinnym Lwówku Śląskim.

 

Marta Lempart – działaczka społeczna i polityczna, inicjatorka i jedna z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet według najnowszego sondażu IBRiS, przeprowadzonego na zlecenie portalu Onet, w dniach 13-14 listopada jest jedną z osób o najwyższym zaufaniu w kraju. Marta Lempart pochodzi z Lwówka Śląskiego, co niejednokrotnie podkreślała w wywiadach. Teraz zapowiada swój przyjazd do rodzinnego miasta, by wesprzeć planowany na przyszły tydzień protest.

Już od kilku dni trwają przygotowania do kolejnego protestu w Lwówku Śląskim, tym razem pod hasłem: „Nigdy nie będziesz szła sama!”. Organizatorem jest „Strajk Kobiet Lwówek Śląski” a protest wspiera m.in. „Ogólnopolski Strajk Kobiet”. W wydarzeniu na Facebooku czytamy:

Mieszkańcy powiatu lwóweckiego!

Po raz kolejny nadszedł moment aby opuścić nasze domy i wyjść na ulicę. Wszyscy RAZEM bez podziałów na miasta i miasteczka, głośno i wyraźnie powiedzmy DOŚĆ. Pomoże nam w tym Marta Lempart, która potwierdziła udział w wydarzeniu. Nadeszło obywatelskie przebudzenie.

„Lwówecki Strajk Kobiet” zachęca wszystkich przedsiębiorców oraz pracowników, którzy w wyniku obostrzeń zostali poszkodowani, do przyłączenia się do protestu. Kochani, którzy prowadzicie działalność bądź pracujecie w branży gastronomicznej, hotelarskiej, turystycznej, czy kulturalno- rozrywkowej nie poddawajcie się! Wyjdźcie razem z nami na spacer i wyraźcie głośno swoje postulaty!

Pokażmy ile siły w nas drzemie i udowodnijmy tym, którym wydaje się, że mają prawo decydować o naszym życiu, że nas nie da się zastraszyć!

POLACY – MY SIĘ NIE BOIMY.

Mamy obowiązek i KONSTYTUCYJNE PRAWO manifestować nasz sprzeciw, dlatego widzimy się wszyscy 1 grudnia 2020 o godzinie 17 we Lwówku na Placu Wolności.

Weźcie garnki, gwizdki, megafony, bębny, cokolwiek macie w domu – zróbmy szum, niech Polska nas usłyszy!” – zwracają się z prośbą organizatorzy, którzy zachęcają także do dołączenia do wydarzenia na Facebookowym profilu: “Nigdy nie będziesz szła sama! Strajk Kobiet Lwówek Śląski

W organizacje protestu włączyło się wiele osób nie tylko z Lwówka Śląskiego. Ma to być wyjątkowe wydarzenie.

Udział w proteście już kilka dni temu zapowiedziała Pani Marta Lempart jedna z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, która dziś potwierdziła to m.in. wpisem na swoim profilu:

Wsparcie potwierdzają także działacze z Wrocławia, Jeleniej Góry, Bolesławca i Legnicy.

Protest w Lwówku Śląskim ma się rozpocząć na dolnym rynku – Placu Wolności o godzinie 17:00 we wtorek 1 grudnia 2020 roku. Organizatorzy zapraszają wszystkich na spacer ulicami stolicy powiatu lwóweckiego.

72 KOMENTARZE

 1. No to ciekawe w jakiej ilości przyjadą do Lwówka Śląskiego TITUSZKI Ojca Narodu? Jeżeli będzie Lempart to i na 100% masa ściągniętej policji z województwa. Na 100% przywiozą ich myślę mikrobusami.Warto w tych godzinach przed tym spacerem dokładnie obserwować swoimi komórkami i nagrywać gdzie się zatrzymają.Na 100% wyjdą z tych pojazdów każdy z obowiązkowym plecakiem na plecach bez kominiarki jak normalni turyści a teleskopówki wezmą do rąk dopiero przed wmieszaniem się w tłum. Idę o zakład,ze to będzie albo stadion albo plac przed szkołą nr.2

 2. I Co przyjdzie przez godzinę będzie darła ryja sypią same wulgaryzmy bo innych słów nie zna i wyjedzie wielka mi działaczka mogę się założyć że będzie startowała do sejmu i robi sobie elektorat a jak już będzie w sejmie to tyle zdziała tyle co inni będzie ochoczo głosować za podwyżką diety

 3. Dobrze ze wcześniej się zapowiedziała to bynajmniej resztki zup z całego tygodnia przygotuje do poczęstunku . Witam zupa a nie chlebem i solą żeby się nie zakrztusiła tymi wulgaryzmami. A może we Lwówku odpowie i rozliczanie z fundacji????

 4. Jakby ten karzeł co lubi wykorzystywać koty miał przyjechać to byście piali z zachwytu. Że zbawca narodu przyjechał zobaczyć swój otępiały elektorat. Ale jak ktoś kto próbuje przeciwstawić się tej pełzające dyktaturze i otwarcie pier….. tą mafijną organizację wraz kościołem katolickim, to najlepiej wylać wiadro pomyj. Szkoda mi was, tacy jesteście “polaczkowi” zawistni, malutcy, nijacy…..

 5. Po pierwsze!
  Ćwierkają wróbelki a jak ćwierkają to coś ma być na rzeczy.Skoro ma być Lempart to władza ma przysłać masę policjantów i własną pisowską telewizję z Woronicza aby uchwyciła żołnierzy Korpusu Obrońców Kościoła przed oboma lwóweckimi kościołami jak bronią świątyń przed diablicą Lempart. Z tego co ćwierkają wróbelki to tych obrońców kościołów mają przywieźć.Trzeba dobrze sfilmować jeżeli to prawda,tych obrońców kościołów czy te twarze są ze Lwówka a nawet czy z naszej gminy.
  Po drugie!
  To będzie chrzest wejściowy nowego komendanta naszej (???) policji.Ciekawe jak zapisze się to jego pierwsze wejście? Czy jak wejście smoka czy jak wejście człowieka?

 6. 4 listopada jest jedną z osób o najwyższym zaufaniu w kraju. Marta Lempart – ciekawe na jakiej podstawie ktoś tak twierdzi.
  Pani Lemaprt była Dyrektorem w Ministerstwie za czasów PO i miała okazję wiele zmienić w życiu kobiet co jej się udało zrobić – patrząc na efekty raczej nic

 7. Czy p. Lempart wesprze lwowecki szpital w leczeniu osób, które mogą się tam znaleźć na covid19 po tych spacerach, protestach? Bo ewidentnie stwarza zagrożenie grupujac ludzi w dobie pandemi.

 8. Jak to jest, że przy rozmowie policji z Iza (lat 16), organizatorki protestów w Lwowku musi być obecna mama, a przy organizacji protestu i udziału w proteście mama już nie potrzebna. Kto zezwala osobie niepelnoletniej na organizowanie protestów? I to w czasie pandemi?

 9. Brawo młodzi! Walczcie z Barbarzyńcami i Hunami bo to walka o waszą przyszłość i nie zwracajcie tu uwagi na niereformowalnych ideologów miejscowych PiSu tu piszących. Nie jestem zwolennikiem Lempart ale jeżeli jej działalność będzie nawet promilem tylko,że władza tym populistom bolszewickim wymknie się z rąk to zmienię zdanie o niej. Dla dobra Polski,dla patriotyzmu warto to zrobić.

 10. Co dobrego z tego marszu wyniknie? A może coś mądrego? Może coś pięknego?
  Ci, którzy chcą rządzić wmówili tym naiwniejszym, że nastąpi zmiana władzy. Czy to dobre? A może mądre?
  Jeśli wynik nie będzie ani dobry, ani mądry, ani piękny to znaczy że takie działanie nie jest dziełem kobiet,

 11. Wy nic nie rozumiecie! Żeby wprowadzić Nowy Porządek, trzeba najpierw zburzyć stary. I nie ważne, jak to zrobią, kto to zrobi i czy używa słów ładnych lub nieładnych. NWO nadchodzi i nic na to nie poradzicie. Także we Lwówku urodził się autor ostatniego manifestu, który “dobije” ten obrzydliwy tradycyjny patriotyzm, śmierdzące wódą tradycje i stęchniałą przeszłość. Rule, NWO!!!
  Aha, a te dwie sędzie z Wydziału Karnego będą rozliczone, oj, będą.

 12. Panie komendancie protest nie będzie miał charakteru spontanicznego ( skoro nawołują się tyle dni przed) więc należy zadziałać adekwatnie. Żyjemy w państwie demokratycznym i oczekujemy działania służb na poziomie Niemiec czy Francji.Tam dla zadymiarzy policja nie ma wyrozumiałości i słusznie! Zagrożenie koc kovidowe jest wystarczającym argumentem odpowiedniego potraktowania zadymiarzy.

  • O lepsze jutro? Jakie? Bezprawne, bezinstytucjonalne? Czyli każdy może robić co chce i jak chce, wbrew logice nauce, czy też może doświadczeń historycznych. Baba która ma problemy z prawem, będzie wprowadzała nowy ład? Żart! A o moją wiarę się nie martw. Wystarczy wasz wulgarny język, żeby was tępić .

 13. O jakie lepsze jutro walczycie? Bo nie rozumiem. Lepsze jutro to lewica i powrót komuny chyba. Bo są postulaty sld. To dla nich chyba to lepsze jutro. Czerwonych i krętaczy. Lepsze jutro ha ha ha

 14. Pani Marta Lempart to fajna dziewczyna, kobieta, człowiek.
  Imponuje nam swoją odwagą.
  Mamy do tej kobiety większe zaufanie niż do i tej jego mafii,
  obłudnych, zacofanych fanatyków i miernot ,,zjednoczonej prawicy”,
  którzy marnotrawią nasze społeczeństwo i naszą Polskę.
  POLSKA MŁODZIEŻ TO WIDZI I MA JUŻ TEGO DOSYĆ !
  CO ZROBILIŚCIE Z NASZĄ EDUKACJĄ ?
  Pani Marto dużo zdrowia !
  to fajnie, że jest Pani naszą ziomalką !

 15. Na tym polega wolność, że każdy ma prawo wyrażać swoje poglady. Chociaż całkowicie nie zgadzam się z tą Panią , to uważam że tak długo ma prawo do wolności póki nie naruszy wolności innego czlowieka. Czytałem że ostatnio nikt we Lwówku Śląskim nie przyszedł na manife / nawet organizatorzy/, to może teraz też nikt nie przyjdzie. Przyjadę specjalnie zobaczyć ten cyrk pseudo wolnościowy.

 16. Błagam!!! Ratujcie honor Lwówka! Niech na manifę przyjdą najmądrzejsze i najpiękniejsze dziewczyny z naszej okolicy! W tej chwili już jest trochę deklaracji udziału, ale większość zapowiedzianych osób jest spoza Lwówka. A wśród niech jakże niewiele kobiet ładniejszych i mądrzejszych od Marty Lempart (mi się policzyło w zgłoszeniach na FB dwie takie dziewczyny. I jeden niebinarny). Pokażcie, że jesteście piękniejsze i mądrzejsze. To będzie w TV!!!!
  (Pozostałym zalecam maseczki).
  I to wy, najpiękniejsze, prowadźcie (skoro już musicie) ten protest, a nie jacyś anonimowi smarkacze i wyliniali polityczni frustraci!
  Nikt nie będzie wam mówić, co macie robić!!!

 17. Oj co za wydarzenie przed Bożym Narodzeniem w Lwówku pojawi się Herod,który propaguje rzeż niewiniątek.Historia się powtarza każdy czas ma swojego Heroda.Pilnować kościołów i pomników !Zobaczymy ile przywieżie opłaconych przez Sorosza ludzi do protestu,w Warszawie kicha to trzeba próbować w innych miejscach przecież zapłacone? A tak poza tym Lempart jest żywym przykładem że wszelkiego rodzaju zboczenia żle wpływają na INTELEKT- stabilność emocjonalną-figurę-inteligencję-elokwencję,od lizania wagin ma w gębie jak w pisuarze!

 18. Może któryś z was w końcu zrozumieć, że Polska to nie wy, a my. Każdy może mieć swoje zdanie, wyrażać siebie jak chce i protestować, jeśli wierzy w coś innego. Nie każdy w tym kraju musi myśleć i czuć to samo, bo mała kaczka nienawidzi inności, a prawo powinno być dla wszystkich a nie skrajnie dla pisiorow. Kiedy wreszcie pojmiecie…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here