Pokazali, że lubią pomagać

1
156
fot.: OSP KSRG Lubomierz

Szlachetna Paczka to wyjątkowa akcja. W trakcie minionego weekendu miał miejsce finał akcji. Do tysięcy potrzebujących trafiły paczki.

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce i jedyny na świecie system pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretny człowiek wciąż pomaga w nim konkretnemu człowiekowi. Paczka już od blisko 20 lat łączy tych, którzy chcą zrobić coś dobrego i czerpać radość z dzielenia się tym, co mają. Tylko w zeszłym roku w działania Szlachetnej Paczki włączyło się ponad 635 tys. osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej rodzinom w potrzebie przekroczyła 47 milionów złotych.

Za nami kolejny weekend cudów, czyli finał Szlachetnej Paczki 2019. W naszym regionie w akcji udział wzięli m.in. strażacy z OSP KSRG Lubomierz:

Byliśmy odpowiedzialni za transport i dostarczenie paczek do potrzebujących. Dzięki temu doświadczeniu mogliśmy się przekonać, że nie raz nie doceniamy tego co mamy. Dziękujemy za to, że mogliśmy brać udział w akcji – czytamy na facebookowym profilu lubomierskich ochotników, którzy po raz kolejny pokazali, że lubią pomagać.

fot.: OSP KSRG Lubomierz

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here