Lwówek Śląski: Czy wzrosną ceny za śmieci?

7
193

Kiedy większość mieszkańców ma głowę zaprzątniętą przygotowaniami do uroczystości Wszystkich Świętych, lwóweccy radni debatują nad przedstawionym im projektem uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki opłaty.

Dyskusja odbędzie się podczas dzisiejszej (31 października) sesji. Projekt zakłada dość radykalną zmianę cen i z pewnością nie wywoła radości u mieszkańców gminy Lwówek Śląski. Co sądzą o nim lwóweccy radni? Jak go ocenią i jak zagłosują? O tym przekonamy się już wkrótce.

Poniżej przedstawiamy projekt dyskutowanej uchwały. Jeżeli radni zagłosują za nim, to tak będą wyglądać nowe stawki opłat za śmieci.

 

Download (PDF, 157KB)

 

Obowiązujące dotychczas ceny regulowane są UCHWAŁĄ NR XLVII/495/14 RADY MIEJSKIEJ W LWÓWKU ŚLĄSKIM z dnia 26 czerwca 2014 r. w sprawie w sprawie wyboru metody ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz obliczanych łącznie z nieruchomościami niezamieszkałymi w budynku wielolokalowym

 

AKTUALIZACJA

Lwóweccy radni zdecydowali, że podczas dzisiejszej sesji nie dadzą zielonego światła i sprawę zmian stawek oraz sposobu naliczania opłat przedyskutują jeszcze w listopadzie.

7 KOMENTARZE

  1. Obserwujcie Państwo i to bardzo uważnie jak za tymi cenami zagłosuje ekipa pana Kobiałki i sam pan Kobiałka.Chcę przypomnieć tylko,że pan Kobiałka w kampanii samorządowej w tamtym roku przez tydzień a może i dłużej wywieszał na samochodzie zaparkowanym koło toto lotka duży plakat zdjęciowy ze swoją młodą ekipą prawicy lwóweckiej z hasłem na tym plakacie “…gdyby takich jak my w poprzedniej kadencji było więcej to za wodę płaciłbyś o połowę mniej …”.Już za kilka dni zobaczymy jak tego typu hasła ci panowie wcielają w życie i czy przypadkiem te obiecanki nie były tego samego typu jak wszelkiego rodzaju plusy (gruszki na wierzbie +) obecnie rządzących.

  2. pewnie coraz rzadziej odbierają smieci segregowane a kasy chcą więcej dramat same pasożyty i kase w swe kieszenie pchaja bo paliwo ( cena )jest taka sama lub tansza a tu ciach niby smieci do góry tylko oni tak potrafią

  3. Powinna być jedna stawka na mieszkańca, jak w wielu gminach. A teraz to emeryci ze wsi nie mając 500 plus będą płacić na inne rodziny. I jakoś gmina nimi się nie przejmuje.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here