Lwówecki szpital pracuje na pełnych obrotach

6
2122
zdjęcie poglądowe fot. DWOT

Liczba nowych przypadków zakażeń nadal jest bardzo duża. Szpital w Lwówku Śląskim pracuje na pełnych obrotach. Gdy wypisują jednego pacjenta, za chwilę na to miejsce pojawia się kolejny.

 

Wprawdzie minister zdrowia informuje o trzydziestoprocentowym spadku liczby nowych przypadków zakażeń, jednak zakażonych nadal jest bardzo dużo.

„Dzisiejsza liczba nowych zakażeń jest mniejsza o 13% od odnotowanej tydzień temu. Ten spadek ma miejsce przy 100 tys. wykonanych testów. To kolejny sygnał – po malejącej liczbie zleceń POZ na testy – wskazujący na odwrócenie tendencji w III fali” – pisze w mediach społecznościowych Adam Niedzielski.

Ministerstwo Zdrowia informuje dziś o kolejnych ponad trzydziestu tysiącach zakażeń: „Mamy 30.546 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem”. Tych najwięcej jest z województw: śląskiego (4713), mazowieckiego (4464), wielkopolskiego (3414), dolnośląskiego (3074).

Resort zdrowia potwierdza także śmierć 497 osób. „Z powodu COVID-19 zmarło 145 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 352 osoby”.

Na terenie województwa dolnośląskiego ostatniej doby wykonano 9.099 testów na obecność koronawirusa. Tych z wynikiem pozytywnym było 3243, z czego 3074 to nowe przypadki zakażenia. Ostatniej doby na Dolnym Śląsku zmarło 41 osób, w tym 25 wyłącznie z powodu COVID a 16 w wyniku chorób współistniejących.

Na terenie powiatu lwóweckiego ostatniej doby wykonano 149 testów na obecność koronawirusa, z czego 57 dało wynik pozytywny, w tym 53 to nowe, potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. Kwarantanną na terenie powiatu objętych jest 433 osoby.

W lwóweckim szpitalu dla pacjentów covidowych przeznaczonych jest 31 łóżek – łącznie z tymi respiratorowymi. Te jednak nie stoją wolne. Szpital i jego personel pracują na pełnych obrotach. Gdy jeden z pacjentów zostaje wypisany, za chwilę na jego miejsce trafia kolejny. Sytuacja jest zatem bardzo poważna. Pomyślmy o tym w okresie świątecznym. Zastanówmy się, czy warto narażać siebie i swoją rodzinę?

Od początku pandemii na terenie naszego powiatu potwierdzono zakażenia łącznie u 1.553 osób. Zmarło 35 mieszkańców naszego powiatu.

6 KOMENTARZE

  1. Kor9nawrius jest. Ale ta cala pandemia jest taka wymyslona może szkoda słów.
    Moja znajoma po pozytynym teście została na kwarantanne przez pare dni, po zakończonej kwarantanne wrocila do pracy, bez zrobienia kolejnego testu. Nie miala objaow. Szkoda ze na własną rękę nie zronila testu.
    Ale te zawyżane wyniki to jest jakaś propaganda

  2. Porażka kovida przyjmują na sor ślę jak ktoś połamany to na Bolesławiec lub jelenia Góra bo karetka sterylizuje się co 2godziny a ty czekaj dalej. I poczekam do wtorku i czekam od czwartu ale ważny jest kovit niż człowiek połamany

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here