Za nami VII Lwówecki Festiwal Talentów. Impreza stworzona na kształt telewizyjnego show „Mam talent” przyciąga do Lwówka Śląskiego nie tylko spragnionych sukcesu, utalentowanych młodych ludzi, ale także sporą widownię – w dużej mierze bliskich, kolegów z klasy, znajomych.

Tradycyjnie po eliminacjach do półfinału kwalifikuje się dziewięcioro solistów, którzy podczas sobotnich (30 marca) zmagań półfinałowych i finałowych prezentują przed jury oraz publicznością swoje zdolności. Do finałów przechodzi trójka wybrana przez jury, natomiast zwycięzcę Festiwalu w głosowaniu wybiera publiczność.

Do sobotnich zmagań zakwalifikowani zostali utalentowani młodzi ludzie nie tylko z samego Lwówka Śląskiego. W sobotni wieczór na scenie LFT wystąpiła także w bardzo mocnym składzie reprezentacja Lubomierza – uczniów Zespołu Szkół ćwiczących na co dzień w Ośrodku Kultury i Sportu w Lubomierzu oraz jako najmłodsza uczestniczka uczennica Zespołu Szkół z Wlenia.

 

W półfinale swoje umiejętności zaprezentowali:

Ewa Skrzydłowska – uczennica III klasy gimnazjum przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Lwówku ŚląskimWiktoria Zientara – uczennica III klasy gimnazjum przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Lwówku Śląskim.Zofia Żuchowska – uczennica III klasy gimnazjum przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Lwówku ŚląskimMałgorzata Szostak – uczennica III klasy Zespołu Szkół w LubomierzuJulia Romaniuk – uczennica I klasy liceum w Zespole Szkół w Lubomierzu Honorata Szulc – uczennica III klasy w Zespołu Szkół w LubomierzuArtur Sikora – uczeń III klasy Zespołu Szkół w Lubomierzu

Anna Michoń – Ania ma 10 lat. Jest uczennicą Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Śląskiej we Wleniu. Uwielbia śpiewać i tańczyć. Tańczy z sukcesami już od kilku lat, natomiast na poważnie przygodę ze śpiewem rozpoczęła dopiero w ubiegłym roku. Jej pierwszy sceniczny występ odbył się podczas ubiegłorocznego Lwóweckiego Festiwalu Talentów.

Zuzanna Szymaniak – uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Lwówku Śląskim

Decyzją jury w składzie: Krzysztof Rogacewicz (przewodniczący), Honorata Magdeczko – Capote oraz Vitalina Samostrokov do finału przeszli: Anna Michoń, Zofia Żuchowska i Honorata Szulc. Wyróżniania za wspaniałe występy otrzymały: Julia Romaniuk i Zuzanna Szymaniak.

W przerwie przed finałowymi występami na scenie wystąpili: Aleksandra Niewęgłowska, Joanna Rzeźwicka i lwówecki zespół Con Grazia.

Podczas finałów to właśnie publiczność wybierała najbardziej utalentowanych uczestników. Trzecie miejsce zajęła Honorata Szulc, drugą nagrodę zdobyła Anna Michoń a zwyciężczynią VII Lwóweckiego Festiwalu Talentów została Zofia Żuchowska.

3 KOMENTARZE

  1. Ten festiwal umiera na scenie coraz większe pustki dobrze że młodzież z Lubomierza przyjechała bo pewnie nie było by kogo wystawić pytanie czy po tych wynikach jeszcze kiedyś będą chcieli tu przyjechać. Może przenieść ten festiwal do Lubomierza

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here