Powiat lwówecki z dofinansowaniem na poprawę bezpieczeństwa na drogach

7
730

Dwa wnioski złożone przez Zarząd Powiatu Lwóweckiego na poprawę bezpieczeństwa na drogach uzyskały dofinansowanie.

 

W dniu wczorajszym wojewoda podał wyniki uzupełniającego naboru wniosków programu poprawa bezpieczeństwa pieszych na drogach realizowanego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2021 r.

Samorządy mogły wnioskować o środki, z których realizowałby zadania wymuszające przestrzeganie ograniczeń prędkości w rejonie przejść dla pieszych (np. montaż progów zwalniających czy zmiana geometrii pasa), poprawiające widoczność pieszego (np. poprzez doświetlanie przejść dla pieszych wraz ze strefą oczekiwania), czy skracające drogę, jaką muszą pokonać piesi (np. poprzez zawężanie jezdni w miejscu przejścia dla pieszych bądź stosowanie azylów).

Pozytywnie zaopiniowane zostały dwa wnioski złożone przez Zarząd Powiatu Lwóweckiego.

Pierwszy z nich dotyczy przebudowy przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 2499 D na odcinku Rakowice Wielkie – Rakowice Małe w km 1+477. Władze szacują, iż to zadanie będzie kosztowało 280.000 złotych. Otrzymane dofinansowanie wyniosło – 200.000 zł. Z tych pieniędzy powstanie spory odcinek chodnika i oświetlone przejście dla pieszych.

Natomiast drugim zadaniem jest przebudowa przejścia dla pieszych przy ul. Ofiar Oświęcimskich w gminie Mirsk w ciągu drogi powiatowej nr 2423 D. Tu wartość inwestycji oszacowano na 250.000 złotych a otrzymane środki z dofinansowania to 200.000 zł. Podobnie jak w przypadku Rakowic Wielkich z tych pieniędzy wybudowany zostanie chodnik z doświetlonym przejściem.

Brakujące środki władze Powiatu będą musiały znaleźć we własnym budżecie, ale każda z tych inwestycji z pewności poprawi bezpieczeństwo pieszych.

7 KOMENTARZE

 1. plany i wizje to mają rządy i publiczne telewizje . piszcie jak powiat zrobi drogi bo nie widzę żadnych zmian dla mieszkańców. może i są ale jak czytam o planach to nawet nie czytam dalej .
  ktoś zna inwestycje co zrobiło starostwo dla starszych ludzi w ostatnich dwóch trzech latach? poważnie chętnie się dowiem

 2. Powiat się stara ale czemu u nas do Płakowic nie zrobiono chodnika choć jednego między torami a mostem na Bobrze to szok i będą nadal po tłuczniu ludzie chodzić, może zostaniemy samodzielnym miastem to będzie nam łatwiej 😛

  • człowieku to droga wojewódzka a nie gmina ani powiatowa . Spytaj lepiej lwóweckiego polityka wiadomej partii co jest w samorządzie wojewódzkim co i kiedy zrobił w tej sprawie . Najlepiej poproś o konkretne daty i kopie dokumentów co zrobił dla nas 😉

    • nie jestem urzędnikiem ale właścicielem firmy i mieszkańcem co widzi i wie parę spraw a droga jest wojewódzka i mają robić to ci którzy są administratorami drogi i poboczy a odpowiedzialność ponosić ci co zasiadają we władzach wojewódzkich

 3. Pana Andrzeja K. raczej nie pytać, bo jest zarobiony, ma liczne obowiązki, jest członkiem aż w 6 komisjach! Kiedy on ma czas dla siebie? Na rzecz jakiego regionu on lobbuje? Może na rzecz partii, jedynej siły przewodniej Narodu?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here