Lwówecka szopka bożonarodzeniowa

11
1415

Szopki są bardzo mocno zakorzenione w naszej tradycji. Upamiętniają narodzenie Chrystusa, dlatego w każdej z nich znajdujemy całą Świętą Rodzinę: figurki Dzieciątka, Marii i Józefa. Najczęściej towarzyszą im aniołowie, Trzej Królowie, pasterze i zwierzęta.

 

Ten świąteczny zwyczaj zmusza nas do refleksji nad korzeniami tradycji bożonarodzeniowej i powinien jak najwierniej odwzorowywać przyjście na świat Chrystusa.

Tak wygląda szopka, która zdobi lwówecki rynek.


Odpowiedzą za kradzież i obrazę uczuć religijnych?

11 KOMENTARZE

 1. Brawo, brawo, brawo Pani Burmistrz za pomysł na udekorowanie lwóweckiego rynku: dolnego i górnego
  z szopką. Nastroju i klimatu świątecznego inne miasta mogą pozazdrościć. A spacer przez miasto i rynek po zmroku – bezcenny.

 2. Super Pani Burmistrz. Pięknie Pani upiększyla w tym roku nasze miasto. Wogole Dziękuję Pani Burmistrz za bardzo piękna pracę jaka Pani wykonuje. Nasze miasto super wygląda. Przez te Pani kadencję miasto jest nie do poznania. Pięknie!!! Wiele Pani dobrego robi dla naszego miasteczka.

 3. Do nieco powyżej.
  Królowe może jeszcze dotrą, ale co z wołkiem – osiołka dowieźli, wielbłąd jeszcze w drodze, pewnie kwarantanna. Pomimo ogrodzenia, panie wpuszczały do wewnątrz swe pociechy do fotek, a jedna z nich odłamała ucho któremuś z wystawionych obiektów.

 4. Wielkie dzięki dla pani Burmistrz. Miasto jest przepiękne, naprawdę super udekorowane. Dziękuje, jestem dumny z Lwówka. Dziękuje również dyrekcji i pracownikom Domu Kultury za wykonaną pracę, naprawdę doceniam wasz trud. Suuuuuuuuupppppeeeerrrrrrrr.

  • Miła burmistrz ale Dudę zaprosiła aby na rynku krzyczał i wrzeszczał na sędziów tych ze Lwówka także.Chyba sama teraz żałuje,że ten człowiek po naszym przepięknym rynku pałęsał się!

 5. O wszystkich się pisze ale często zapominamy o naszym Wspaniałym Panu Dyrektorzy Domu Kultury który zawsze że swoimi pracownikami pamięta o naszym pięknym miasteczku. W tych wszystkich sprawach zapominamy o Nim. Dziękujemy Panie Tadeuszu!!!! Jest Pan Wielkim Człowiekiem.!!!!!!! Dziękujemy za wspaniałą pracę jaka Pan wykonuje

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here