Absolwentka klasy policyjnej wstąpiła w szeregi lwóweckiej Policji

5
5396
fot.: KPP Lwówek Śląski

We wtorek (3 października) ślubowanie złożyła kolejna nowa policjantka, która z powodzeniem przeszła wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego. Jest nią absolwentka klasy policyjnej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich, posterunkowa Aleksandra Konieczna. Podczas uroczystości nie zabrakło kolegów z młodszych klas wraz z opiekunem komisarzem w stanie spoczynku Wojciechem Czafurskim oraz rodziców nowoprzyjętej funkcjonariuszki.

 

 

Lwówecka Komenda Powiatowa Policji od kilku lat współpracuje z Zespołem Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich, gdzie funkcjonują klasy mundurowe o profilach: policyjnym, wojskowym i strażackim. Policjanci biorą udział w zajęciach tematycznych z uczniami, a także organizują wspólnie wiele różnych działań. Uczniowie klasy policyjnej często towarzyszą policjantom w różnych działaniach profilaktycznych, podczas festynów oraz imprez dla dzieci i młodzieży.

Aleksandra Konieczna od początku nauki w klasie o profilu policyjnym deklarowała, że chce w przyszłości zostać policjantką, co bardzo ucieszyło opiekuna tej klasy komisarza w stanie spoczynku Wojciecha Czafurskiego, który zawsze angażował go do wspólnych działań z Policją. Dzięki udziałowi i ogromnemu zaangażowaniu, Aleksandra Konieczna jest znana wielu policjantom, z którymi współpracowała, a Komendant Powiatowy Policji w Lwówku Śląskim doceniając to zaangażowanie wyróżnił ją specjalną nagrodą podczas obchodów Święta Policji w 2022 roku.

Zanim Ola została policjantką przygotowywała się do rekrutacji. Oprócz nauki teorii chciała przygotować się do egzaminu praktycznego i skorzystała z możliwości jaką dla kandydatów zorganizowali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Ćwiczyła na specjalnym torze przeszkód pod okiem doświadczonych policyjnych instruktorów, którzy podpowiadali jak prawidłowo technicznie pokonać tor przeszkód i osiągnąć jak najlepszy czas. Ola Konieczna przeszła pomyślnie wszystkie etapy rekrutacji i 18 września została policjantką, a wkrótce po odbyciu szkolenia w Szkole Policji w Pile, będzie mogła podjąć służbę. Swoją postawą i zaangażowaniem zachęca innych uczniów klas mundurowych do wstąpienia w policyjne szeregi. Wiadomo już, że kolejne osoby z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich planują przystąpić do procesu rekrutacyjnego.

Zapraszamy i życzymy powodzenia.

-/sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-


5 KOMENTARZE

  1. Ale sukces, będzie taki pożytek jak ze wszystkich kobiet w policji. Chcą pracować tylko na jedną zmianę a to jest służba na różne zmiany oraz w święta i weekendy. Więc dalej nie będzie miał kto pracować i tylko faceci dalej będą planowani do tych służb. Takie to równouprawnienie. Współczuje mężczyznom w policji.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here