To najprawdopodobniej było podpalenie

1
2651

Pięć zastępów straży pożarnej brało udział w nocnej akcji gaśniczej. Przyczyny pożaru ustalą biegli, jednak wstępnie przyjmuje się, iż to było podpalenie. Straty oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

 

Tuż przed północą 9 września do dyżurnego powiatowego stanowiska kierowania w Lwówku Śląskim wpłynęła informacja o pożarze budynku gospodarczego, stodoły w miejscowości Grudza w gminie Mirsk. Na miejsce natychmiast zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej, w tym dwa zastępy z JRG PSP w Lwówku Śląskim oraz OSP KSRG Mirsk, OSP KSRG Rębiszów i OSP Krobica.

Po dojeździe pierwszych zastępów stodoła cała objęta była ogniem. Mimo wysiłków nie udało się jej uratować. Działania strażaków polegały także na ochronieniu przed przedostaniem się ognia na sąsiadujący budynek mieszkalny.

Przyczyny pożaru ustalą biegli, jednak wstępnie przyjmuje się, iż to było podpalenie. Straty oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

 

za zdjęcia dziękujemy strażakom z OSP KSRG Mirsk

1 KOMENTARZ

  1. Kto Krobice dopuszcza do wyjazdu? Jak jeden piany to drugi nacpany. Tragedia się stala dla ludzi. Ale oni to robią zagrożenie dla innych. Sprawa z wypadku ich nowego samochodu tez ucichła.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here