Lwóweccy policjanci w marketach. Kontrolują respektowanie obostrzeń

23
1683
fot. Policja Lwówek Śląski

Pamiętajmy, że obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką w przestrzeni zamkniętej cały czas obowiązuje. Do takich miejsc należą m.in. pojazdy komunikacji zbiorowej, sklepy, banki, dworce oraz budynki użyteczności publicznej. W dalszym ciągu lwóweccy policjanci wspólnie z pracownikami Sanepidu, podczas pełnionej służby kontrolują placówki handlowe oraz miejsca o dużym zagęszczeniu osób. Osoby lekceważące ograniczenia muszą liczyć się konsekwencjami prawnymi.

 

Lwóweccy policjanci wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej prowadzą wzmożone działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i interweniują wobec tych, którzy lekceważąco podchodzą do zagrożenia. Przypominamy, że zakrywanie ust i nosa maseczką w przestrzeni zamkniętej jest obowiązkowe. Do takich miejsc należą m.in. pojazdy komunikacji zbiorowej, sklepy, banki, dworce, zakłady pracy i inne budynki użyteczności publicznej.

Przypominamy, że zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych jest obowiązkowe w całym kraju. Nos i usta można zasłaniać tylko za pomocą maseczki. Zgodnie z zapisami chusty, przyłbice i szalki nie są dopuszczalne.

Usta i nos trzeba obowiązkowo zasłaniać m.in.:

 • na terenie nieruchomości wspólnych (np. na klatce schodowej);
 •  autobusie, tramwaju i pociągu;
 • w sklepie, galerii handlowej, banku i na poczcie;
  w zakładzie pracy, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba (chyba, że pracodawca postanowi inaczej);
 • w zakładzie pracy podczas bezpośredniej obsługi klienta/interesanta;
 • w kinie i teatrze;
 • u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu;
  w kościele, szkole i na uczelni;
 • w urzędzie i innych budynkach użyteczności publicznej (w sądzie, w instytucjach kultury itp.)

Mundurowi w przypadkach rażącego lekceważenia prawa, wyciągają stosowne konsekwencje w postaci mandatów karnych, czy wniosków o ukaranie skierowanych do sądów.

Przypominamy, że w przypadku naruszenia przepisów wprowadzonych w związku z walką z koronawirusem, policjant może nałożyć mandat karny w kwocie do 500 złotych lub skierować wniosek o ukaranie do sądu, a także powiadomić inspektora sanitarnego. Kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł.

-/autor: Policja Lwówek Śląski/-

23 KOMENTARZE

 1. U nas we Wrocławiu każdy ma na to wyje….e, a gestapo ze Lwówka robi nielegalne polowanie na czarownice… To miasto zniknie przez takich jak oni… Jeszcze straszą 30 tyś kary gdzie w rok na rękę może tyle nie zarobisz… Nielegalny cyrk i kampania nienawiści połączona z propagandą strachu…

  Brzydzę się milicją jak nigdy na smyczy partii chodzą, a jak chcieli podwyżki to potrafili się postawić… ZER0 rozumu, godności i moralności!!!!! Skundlenie!!! Oto polska marzeń pis!!!!!

  Chyba sprzedam moje mieszkanie w tej dziurze…..

  A na miejscu marketów zrobiłabym płatne wejście, zwracane za zakupy i skończyłoby się pajacowanie tych patałachów!!!!!!!!

  • Proponuję przeprowadzkę do Niemiec np. do landu Saksonia, do przodującego kraju demokracji i praworządności. Tam naprawdę będziesz się cieszyć wolnością i swobodą szczególnie od dnia 08.11.2021 r.

 2. Tam to nikt d sklepu,autobusu,tramwaju ….. bez maski Cię nie wpuści.Też byś tam tak cwaniakowała??Już to widzę…Nikt tam z takimi jak Ty się nie będzie pieścił……

  • Po pierwsze tam były i są protesty z tego tytułu, a po drugie Niemcy to kraj federacyjny (czytaj. taki jak USA) gdzie każdy land ustala własne prawo (tak jak każdy stan w USA). My mówimy o Polsce, więc poczytaj konstytucję. O tylko tyle proszę. Jak przeczytasz to zaznajom się z pojęciem stan wyjątkowy, którego nie mamy bo tchórze bali się go wprowadzić ze względu na odszkodowania. Bezprawie i tyle. A przykład idzie z góry. To już komunistyczne Chiny są normalniejsze bo tam nie ma narracji o pandemii strachu i ludzie żyją jak wcześniej a jak chcą to noszą maski a jak nie to nie. Otwórz oczy gdzie my żyjemy!!!

 3. do mieszkanki…. jak Ci się nie podoba i nie chcesz złapać Covidka uciekaj na na białe niedźwiedzie. Nie bronię policjantów, ale wykonują rozkazy. Są to ludzie tacy sami jak inni. Ubliżanie im jest troszeczkę nie stosowne. A tak na marginesie przez dwa tygodnie byłem na śląsku. I powiem krótko nie spotkałem się z ludźmi w marketach, galeriach którzy nie nosili by maseczki. Można….. i nie widziałem też patroli policyjnych.

 4. Jeżeli wam się nie podoba noszenie maseczek to nie noście, ale jestem w 100% za tym aby osoby które nie noszą maseczek i są antyszczepionkowcami kiedy zarażą się covidem nie powinny trafić do szpitala. Leczcie się sami w domu, absolutnie nie powinniście trafiać na leczenie do szpitala. Przecież wy wiecie lepiej.

 5. Przecież nikt nie leczy covida, dostajesz tylko leki łagodzące objawy. Służba zdrowia nie działa. Policjantom współczuję głupich rozkazów. Procedura jest jasna: odmawiamy przyjęcia mandatu, w sądach wygrywamy. Dodatkowo notujemy personalia mundurowych i pozwy cywilne. Amen.

 6. Do mieszkanka i wojna:
  Brawo brawo brawo. Cieszę się że są jeszcze ludzie myślący. Popieram w stu procentach.
  Do anty:
  Nie oczekuję żadnej pomocy. Gdybym tylko mógł z chęcią podpisałbym taki dokument: “Jeżeli w związku z covid będę wymagał hospitalizacji, zrzekam się jakiejkolwiek interwencji lekarza lub szpitala”.
  Oczywiście warunkiem podpisania takiego dokumentu jest powrót do normalności (brak szczepienia i maski).
  Widać że niektórzy popierają segregację ludzi, więc poprzyjmy ją także w tę stronę.

  • Najśmieszniejsze, że oszołomy mówią “to zrzeknij się opieki medycznej jak zachorujesz”, a podatki płacą wszyscy. Oddajcie mi moje pieniadze, które łożę na publiczną służbe zdrowia (i kija z tego mam!) to podpisze nawet teraz! Tylko prywatnie człowiek chodzi przez świrów i hipochondryków i te świnie przy korycie które też żrą ośmiorniczki, ale po kryjomu!

 7. Czy opracują lekarstwo? Raczej nie. Szczepionki nam nie pomagają ale bardzo dobrze się sprzedają. Firma Pfizer, proszę państwa, na szczepionce na Covid-19 zarobi ( według ich wyliczeń) około 36 miliardów dolarów. Czy trzeba nam więcej dowodów na ich dobre zamiary i chęć pomocy ludziom?

 8. Do Leszek : Nie wiesz, co piszesz człowieku, jak zaczynasz się dusić i widzisz śmierć i ogarnia Cię lęk to nie wiesz, jak bardzo chcesz żyć. Możesz mieć swoje zdanie i się nie szczepić. To Twoja wolność. Ale, kiedy w imię Twojej wolności naruszasz moją, bo mnie zarażasz albo przez takich, jak Ty już 2 lata chodzę o kulach, bo kiedy przyjdzie moja kolej, to oddział jest zamieniany na Covid. To ja mam prawo i obowiązek wymagać od Ciebie, żebyś w markecie miał maseczkę. W Dzień Niepodległości zamiast flagi za oknem i pustych słów, jako kochający wolność i ojczyznę ubierz maseczkę i idź się zaszczep. Dla innych, dla Polaków.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here