Prowadził bez uprawnień i pod wpływem

0
1383

24-latkowi z powiatu lwóweckiego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

 

„Dzisiaj w nocy, po godzinie 2.00, policjanci nocnej zmiany zatrzymali do kontroli pojazd w miejscowości Brunów. Kierującym volkswagenem okazał się 24-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie wykazało u niego 0,6 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.” – relacjonuje sierżant Olga Łukaszewicz oficer prasowa lwóweckiej policji.

Teraz mężczyznę czekają surowe konsekwencje nieodpowiedzialności. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 24-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kara grzywny. Ponadto jak wskazuje policja mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenie, czyli za jazdę samochodem bez uprawnień.

“Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.” – dodaje policjantka

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here