Lwóweccy policjanci podsumowali Sylwestrową noc

5
3744

To był wyjątkowy Sylwester, tak jak wyjątkowym był cały rok 2020. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia premier ogłosił kolejne, budzące wiele kontrowersji obostrzenia. Jak tłumaczył Mateusz Morawiecki w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju rząd wprowadził zakaz przemieszczania się od godziny 19 w Sylwestra do godz. 6 w pierwszy dzień Nowego Roku.

 

„Od dnia 31 grudnia 2020 r. od godz. 19.00 do dnia 1 stycznia 2021r. do godz. 6.00 na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej przemieszczanie się osób przebywających na tym obszarze jest możliwe wyłącznie w celu:
1) wykonywania czynności służbowych lub zawodowych lub wykonywania działalności gospodarczej;
2) zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego”.

Do ostatniej chwili trwała dyskusja o podstawie prawnej takich zapisów. Wielu prawników mówiło jednoznacznie, iż zakaz nie ma umocowania w prawie. Jednak Polacy wzięli sobie do serca obostrzenia i w zdecydowanie większości dostosowali się do nich.

– To była wyjątkowo spokojna noc – ocenia st. sierż. Rafał Kościelny z lwóweckiej policji, który wyjaśnia, iż funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim prowadzili czynności przy obu pożarach – pożarze domku jednorodzinnego w Brzezińcu i pożarze domku letniskowego w Gajówce. Ponadto mundurowi wzywani byli do dwóch zdarzeń związanych z zakłócaniem porządku (awantur) w Janicach i Mirsku. Policjanci nie dokonali żadnych innych zatrzymań ani nie nałożyli mandatów w związku z nieprzestrzeganiem „zakazu przemieszczania się”.

5 KOMENTARZE

  1. Zakaz to można wprowadzić w stanie wyjątkowym.Stałem ,chodziłem od 23.00 do 1.00 na nie napiszę jakim rynku w jakim mieście,radiowóz jechał i udawał ,że mnie ne widzi.Później wyszło sporo osób i nie powiem gdzie mieli rozporządzenie największego kłamcy RP.

  2. Dokładnie tak kolego ,ta epidemia to jedna wielka ściema . Zaszwsze byłem zdania że “zakaz to jest na PKP -sikania na postoju” a dla tych policjantów należą się brawa ,widać wyrozumiali jacyś ,brawo ,brawo panowie …

  3. do xx tu nie chodzi o to żeby się chwalić.Ludzie po więzieniach za wolną Polskę spędzili niemało lat.Bugaj,Kuroń,Wałęsa i inni. I nie sprzeciwiali się Polsce tylko ustrojowi.I teraz jakiś kłamliwy szczur ma mi mówić,że w wigilię nie zaproszę rodziny i w Sylwestra nie wyjdę tylko mam oglądać dupka Zenka w TVP???? Bo pandemia?Szkoda ,że na urodzinach Radia maryja nie było obostrzeń.Ludzie wy to widzicie i w to wierzycie??

    • Ciągle popisujesz się głupotą. To dobrze, bo czytelnicy mają przegląd całej gamy poglądów, także tych skrajnych. Używasz sobie po demokratycznie wybranych rządzących, bo ktoś ci powiedział że tak ma działać demokracja. Tymczasem już za zachodnią granicą obostrzenia i zakazy idą znacznie dalej. I bardzo nie opłaca się ich lekceważyć. Idź na spacer, nie oglądaj Zenka, inaczej frustracja cię zeżre 🙂

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here