Lwóweccy kryminalni przejęli blisko kilogram narkotyków

2
1408

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 35-letniemu mężczyźnie, u którego w miejscu zamieszkania i w pomieszczeniach gospodarczych lwóweccy kryminalni ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków, a także zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. Mieszkaniec województwa lubuskiego usłyszał również zarzut wprowadzenia do obrotu ponad 16 kg środków odurzających, do których się przyznał.

 

 

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim każdego dnia walczą z przestępczością narkotykową. Skrupulatnie analizują i sprawdzają każdy sygnał na podległym terenie, jak również poza nim.

W ostatnim czasie w wyniku podjętych czynności operacyjnych lwóweccy kryminalni udaremnili wprowadzenie na rynek blisko kilograma środków odurzających. W wytypowanym mieszkaniu na terenie województwa lubuskiego policjanci ujawnili i zabezpieczyli marihuanę, metamfetminę, tabletki ecstasy oraz inne substancje psychoaktywne.

Ponadto w wyniku dalszych działań zlikwidowali uprawę konopi. Zabezpieczonych zostało 10 krzaków w różnej fazie wzrostu.

 

 

Podejrzany o narkotykowy proceder 35-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony na tym etapie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających, a także wprowadzenia do obrotu narkotyków o łącznej wartości blisko pół miliona złotych.

Mężczyzna został doprowadzony do sądu, który na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim zastosował wobec niego izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za tego typu przestępstwo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here