Lubańscy policjanci odnaleźli skradzione auto – rozbite o drzewo

2
1101
zdjęcia: eLubań.pl

Tylko w ostatnich dniach, to już trzeci samochód, który został skradziony z terenu powiatu lubańskiego. Ten wprawdzie odzyskano, ale dopiero po tym, jak złodziej rozbił go o drzewo.

 

 

Jak już informowaliśmy, tylko w dniach 29-30 grudnia 2023 r. i tylko na terenie Świeradowa- Zdroju doszło do kradzieży dwóch pojazdów osobowych. Złodzieje ukradli Mazdę CX5 oraz Fiata Ducato w zabudowie camepra. Właściciel tego ostatniego wyznaczył nawet sporą nagrodę za pomoc w odnalezieniu jego pojazdu. Niestety, to nie jedyne samochody, które w ostatnich dniach skradziono w powiecie lubańskim.

W nocy z 1-go na 2- go stycznia 2024 roku we Włosieniu złodzieje ukradli Land Rovera Discovery. Informację podał portal eLuban.pl. Złodziej w tym przypadku połakomił się na 28-letni samochód, którego nie potrafił bezpiecznie prowadzić.

„We wtorek po godzinie 20. kobieta jadąca drogą powiatową przez Siekierczyn na jednym z zakrętów ledwie uniknęła zderzenia z pędzącym z naprzeciwka terenowym autem. Kierowca ścinał zakręt, a że przesadził z prędkością, nie zdołał wyprowadzić terenówki na prostą i podróż zakończył na przydrożnym drzewie.”. – ustalili lubańscy dziennikarze.

Tamtejsza policja zaprzecza jakoby wcześniej namierzyła skradziony pojazd i prowadziła za nim pościg. Mundurowi dotarli na miejsce, gdy samochód stał już rozbity o drzewo.

„Nie potwierdzam aby funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu w dniu wczorajszym (02.01.2024r.), w godzinach wieczornych prowadzili pościg za pojazdem terenowym.” – zapewnia nas asp. szt. Justyna Bujakiewicz- Rodzeń z lubańskiej policji.

Niestety, jak podaje eLubań.pl kierowca Land Rovera uciekł z miejsca zdarzenia.

W lubańskiej Komendzie potrzebne są zmiany, a te powinny się zacząć od samej góry. Takim światełkiem w tunelu na poprawę bezpieczeństwa jest nowy komendant wojewódzki, który miejmy nadzieję dostrzeże sukcesy lubańskich mundurowych.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here