WOŚP wsparł szpital w Lwówku Śląskim

14
1725
fot.: WOŚP

Jurek Owsiak potwierdza, iż Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zakupi nowoczesne łóżka, które trafią do 80 miast, w tym do Lwówka Śląskiego.

 

Po ogromnym odzewie ze strony szpitali po propozycji Jurka Owsiaka o zakupie łóżek covidowych Fundacja WOŚP podjęła się ich zamówienia. Pierwsze już trafiły do szpitali, kolejne dotrą za kilka dni.

Z początkiem listopada Jurek Owsiak wystąpił z prośbą do szpitali, aby łóżka zakupione przez Fundację WOŚP na oddziały geriatryczne i psychiatrii dziecięcej nie były przekształcane w łóżka dla pacjentów z COVID-19. Zapewnił jednak, że Fundacja zajmie się zakupem tak bardzo potrzebnych podczas wzrostu zachorowań na koronawirusa łóżek. Po szybkim kontakcie z firmami już w ubiegłym tygodniu do szpitali trafiły pierwsze łóżka. Do kolejnych 80 miast nowoczesne łóżka dotrą w najbliższych dniach.

Na liście miast, do których trafią nowe łóżka znalazł się także Lwówek Śląski i tutejszy szpital powiatowy.

 

-/ WOŚP / red./-

14 KOMENTARZE

  1. Nie WOŚP A LUDZIE TO JEST RÓŻNICA fundatorem łóżek dla szpitali są ludzie dobrej woli którzy wpłacają pieniądze podczas kwesty o Fundacja jest tylko pośrednikiem.

  2. Z czystej ciekawości to ile tych łóżek będzie i jaki sprzęt do tych łóżek oraz ludzie do ich obsługi? Z samymi łóżkami to bur..l mogą otworzyć w szpitalu.

    • Tak dlaczego nie napiszą ile łóżek na pewno dwa, tyle milionów i rekordy biją łóżka dają ,odchaczone dali ,dali , a ludzie i tak płacą za badania na tych sprzętach co większość sprzętu jest w gabinetach prywatnych .

  3. Ludzie, PISowcy, komentujcie działanie orkiestry bo nie mieliście potrzeby przebywać w szpitalach i zobaczyć ogromu sprzetu jaki orkiestra dostarcza. Życzę wam tego abyście nie musieli tam być i tego widzieć ale znalezienie szpitala bez sprzętu z serduszkami na każdym oddziale myślę było by trudne. Jak dla mnie nie ważne kto ile na tym zarabia i jak to końca wygląda, ale gdyby nie oni to nasze szpitale potrzebowały by nie wykształconych lekarzy bo oni potrzebują sprzętu, tylko sanitariuszy i szamanów. Obudzcie sie dostepne dla nas szpitale to nie MSWiA w warszawie dla świty gdzie leczy sie rzad.

    • Jesteś chory, uczulony na PiS i ty się obudz to ludzie dają nie owsiak ,on z tego żyje jak Pan i jego ekipa ,takie organizacje powinny być państwowe ich nikt nie rozlicza . Nie zgadłeś nie jestem Pis-owcem komuchu.

  4. komisariat za 21 mln a ludzi nie ma gdzie leczyc porazka reke polamie i co mam robic czekac 2 godz zeby mnie zawiezli do boleslawca ?? albo gryfowa smiech a komenda …… nowa po co to komu ??? a co najlepsze prywatnie przyjmuja ludzi lekarze tu w lwowku na panstwowym sprzecie

  5. Masz w pełni racje, takie sprawy powinno załatwiać państwo ale niestety w Polsce to nie działa. Chyba że włączamy tvpis to tylko tam jest ,,ameryka” zawsze i wszedzie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here