Lekarze: Justyna Straszak-Trzeciak i Artur Nahorecki składają podziękowania za współpracę

16
827

Lekarze: Justyna Straszak-Trzeciak i Artur Nahorecki za pośrednictwem Lwówecki.info składają podziękowania wszystkim współpracownikom oraz pacjentom. Wyjaśniają także powody swoich decyzji i złożenia wypowiedzeń.

 

Podziękowanie

Serdecznie dziękuję Pacjentom Poradni Neurologicznej i Oddziału Chorób Wewnętrznych za obdarzenie mnie zaufaniem. Pracując jako neurolog zależało mi by opieka medyczna była kompleksowa w ramach Poradni Neurologicznej i ścisłej współpracy z Oddziałem Chorób Wewnętrznych co pozwalało na zapewnienie ciągłości diagnostyki oraz wdrożenie niezbędnego leczenia neurologicznego w naszym Szpitalu Powiatowym we Lwówku Śląskim.

Dziękuję Pani Marii Wołowicz, wspaniałym pielęgniarkom Oddziału Wewnętrznego, Izby Przyjęć, pani sekretarce, opiekunom medycznym, ratownikom, fizjoterapeutom, paniom salowym, pracownikom laboratorium, technikom ,pracownikom działu technicznego. Dziękuję lekarzom Oddziału Intensywnej Terapii Medycznej i Oddziału Chirurgicznego za wspaniałą współpracę zawsze w trosce o najwyższe dobro naszych pacjentów.

Dziękuję dr Nahoreckiemu, dr Szymanek, dr Walas i dr Skórze – Wrąbel za możliwość pracy z Wami!

Wielkie podziękowanie za zaangażowanie i wsparcie w próbie ratowania Poradni Neurologicznej i Oddziału Chorób Wewnętrznych PCZ we Lwówku Śląskim Panu Andrzejowi Kredkowskiemu, wiceprzewodniczącemu Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Pani Burmistrz Marioli Szczęsnej, Pani Krystynie Piotrowicz, radnej Rady Powiatu Lwóweckiego ,przyjaciołom i mieszkańcom mojego rodzinnego miasta, Lwówka Śląskiego.

Z powodu decyzji administracyjnych i braku współpracy z Panią Prezes Małgorzatą Barańską rezygnuję z dalszej pracy w Powiatowym Centrum Zdrowia we Lwówku Śląskim.

lekarz Justyna Straszak-Trzeciak specjalista neurolog

 

 

Szanowni Państwo,

od sierpnia 2017r pełniłem obowiązki ordynatora Oddziału Chorób Wewnętrznych. Wraz z niesamowitymi ludźmi, którzy tworzyli profesjonalny zespół, staraliśmy się z całych sił, aby zapewnić mieszkańcom powiatu lwóweckiego jak najlepszą opiekę medyczną. Choć mieszkam tu od niedawna, czuję się mocno związany ze Lwówkiem Śląskim – być może z racji zawodu, który wykonuję. Niestety, sytuacja w naszym szpitalu sprawiła, iż nie byłbym w stanie zapewnić Państwu możliwie najlepszej opieki, ponieważ nie wyobrażam sobie oszczędzać na ludzkim zdrowiu.

Jednocześnie nie mogę pozwolić, aby osoby, z którymi pracuję oraz za które czuję się odpowiedzialny, były narażone na przykrości, pomówienia oraz utrudnienia w podnoszeniu swoich kwalifikacji (co czyniły tylko i wyłącznie dla Państwa).

Chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy byli zaangażowani w niesienie pomocy mieszkańcom naszego powiatu, oddanych pracy i pacjentom, w szczególności zespołowi wspaniałych lekarzy za profesjonalizm, empatię i szczere dobro, pielęgniarce oddziałowej Marii Wołowicz za organizację pracy oddziału, pielęgniarkom za trudy codzienności i bezproblemową współpracę. Dziękuję również ratownikom, fizjoterapeutom, pracownikom laboratorium, technikom, opiekunkom medycznym, sekretarkom za trud pracy i wspaniałą atmosferę. Nie zapominam również o pracownikach działu technicznego, którzy z mozołem wykonywali syzyfową pracę na rzecz utrzymania budynku w należytym stanie.

Co prawda będę pracował w innym miejscu, ale los szpitala nie pozostanie mi obojętny, gdyż mieszkam we Lwówku Śląskim wraz ze swoją rodziną, mieszkają tu też moi przyjaciele.

W tym miejscu dziękuję również grupie osób, które wspierały nas w ostatnich tygodniach w mediacjach z Zarządem: szczególnie Panu Andrzejowi Kredkowskiemu, wiceprzewodniczącemu Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Pani Burmistrz Marioli Szczęsnej, Pani Krystynie Piotrowicz, radnej Rady Powiatu Lwóweckiego oraz zaangażowanym mieszkańcom.

Artur Nahorecki

16 KOMENTARZE

 1. To jest tak okrutne, że nie docenia się tak wspaniałych, pełnych empatii i zaangażowania Lekarzy! Wczorajsza wypowiedź pana starosty była poniżej jakichkolwiek norm… totalna kompromitacja.

 2. Dramat nie było i nie będzie takich lekarzy na oddz. wewnętrznym naszego szpitala, dlatego trzeba zrobić wszystko żeby ich przywrócić. Jedynym sposobem jaki został to odwołać Pana STAROSTĘ wszyscy wiemy że nic go ze Lwówkiem nigdy nie łączyło nawet nie korzysta z opieki medycznej naszego PCZ tylko w zaprzyjaźnionym ZOZ ZGORZELEC. Trzeba ruszyć media, wojewodę jeszcze jest szansa teraz potrzeba tylko jedności bo w jedności siła. A tak na marginesie to większość szpitali się nie bilansuje nie ma szans a w przypadku naszego szpitala to jest to tylko pretekst do rozgrywki politycznej REFERENDUM!!!!

 3. To niedopuszczalna sytuacja. Proponuję zorganizować jakiś bojkot/protest lub pikietę i rozgonić nieudolnego starostę, zarząd i prezesa PCZ. Zamkną 1 oddział później następny i będzie konieczność połączenia z innym szpitalem co to oznacza dla miasta chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć.

 4. Referundum to jest dobry pomysl, zadbajmy o nasze bezpieczeństwo, o zdrowie i życie nasze i naszych bliskich, nie pozwólmy zniszczyć ciężkiej pracy młodych i zdolnych lekarzy!
  Stop niszczeniu naszego wspólnego dobra

 5. Podziękowania dla całej kadry lekarzy oddziału wewnętrznego za ich wkład. Jak ktoś nie rozumie dlaczego im się należy duże podziękowanie to niech przypomni sobie poprzednie ekipy- szmal do łapy i wtedy leczenie. jak nie dałeś albo nie byłem znajomym to leżałeś na oddziale bez znacznego zaangażowania ze strony lekarzy. Czy o tym zapomnieli mieszkańcy Lwówka Śląskiego i okolic. Teraz wiele osób o tym mówi ale wiadomo,że nikt tego nie potwierdzi jawnie. Nawet niema co porównywać poprzednie ekipy, które nie sięgają do pięt obecnej. Dlatego uważam że trzeba stać murem za obecna ekipą a obecnej władzy patrzeć na ręce bo czuje się dziwny smród- a tak ponadto jakie osiągnięcia ma obecna prezes w ratowaniu szpitali bo tego nikt nie wie. Szacun dla dr. Nahoreckiego i całej ekipy lekarzy.

 6. Sytuacja nie do zaakceptowania. Oddział Wewnętrzny w tym szpitalu jest wyjątkowy z uwagi na empatię całego personelu począwszy od Pań solowych skończywszy na obsadzić lekarskiej. Pobyt w tym miejscu całkowicie odmienił moje zdanie na temat placówek leczniczych. Na ww oddziale każdy pacjent był ważny i czyniono wszystko aby poprawić stan zdrowia. Lekarze przemili i mimo młodego wieku profesjonalisci z wielkim sercem. Pielęgniarki pełne uśmiechu i poświęcenia mimo wielu trudności. Ja w swoim imieniu dziękuję za opiekę i zaangażowanie. Mam nadzieję że w przyszłości będą Państwo mieli możliwość pracować w tym miejscu , w komfortowych i godnych warunkach. .

 7. Macie Państwo klasę. Macie wiedzę, chęć do pracy i wolę podnoszenia kwalifikacji. Dużo dobrego o Was słychać. Mam nadzieję, że zarząd powiatu zrozumie, że idzie niedobrą drogą /co do pani prezes ZOZ nie mam żadnych nadziei/ .

 8. W całej sytuacji brakuje mi konkretnych informacji w zakresie wynikłego sporu. Zarówno Starosta jak i lekarze mówią samymi ogólnikami. Proszę podać konkretne przykłady.
  Dalej : mówi się o trudnej sytuacji finansowej szpitala i o “dobrych zarobkach” lekarzy i że to nie jest kwestią sporu. Ale to wpływa bezpośrednio na możliwość poprawnego funkcjonowania szpitala (jeżeli fundusz płac kadry lekarskiej w znacznym stopniu wyczerpuje szpitalny budżet finansowy to co ze środkami na leczenie pacjentów). Proszę podać jak wygląda ta kwestia . Czy prawdą jest że miesięczne pobory lekarzy dochodzą do 50 tysięcy miesięcznie. Jeżeli tak to ?????? Z czego wynika że jest taka obsada osobowa lekarzy na oddziale wewnętrznym , że Ordynator tyle musiał pracować . Skoro zarobki są dobre czemu nie zwiększono zatrudnienia? Dlaczego PREZES -Zarząd PCZ dopuścił do pracy Ordynatora w takim wymiarze czasowym .
  Dalej :w sporze wypowiadają się lekarze są jedną ze stron . Gdzie jest stanowisko Pani Prezes , druga strona sporu. Nie ma nic do przekazania , wyjaśnienia swojego stanowiska ? Bo jeżeli tak , to jak została powołana osoba na stanowisko , które wymaga też prezentacji Swojej wizji wywiązywania się z obowiązków służbowych. DWIE STRONY NIE INFORMUJĄ RZETELNIE MIESZKAŃCÓW O ISTOCIE SPORU I PROBLEMACH JAKIE WYSTĘPUJĄ . Proszę o fakty !!

 9. Czy znowu dr Nahorecki będzie się czule żegnał z Pacjentami czy też tym razem wyjdzie “po angielsku”? Lekarze oddziału chorób wewnętrznych znowu złożyli wypowiedzenia. Mówi się, że idą do Bolesławca. Lekarze z Bolesławca stracili robotę za nowego dyrektora jak piszą na portalu Bolec info. Rodzina za Rodzinę czyli rodzina na swoim…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here