Lekarz w ośrodku będzie przyjmował 10 godzin w tygodniu

11
3136
ulotka WSSE w Katowicach

Pacjenci tej przychodni nie mają lekko. Ich problemy ciągną się od kilku lat. Część z nich powiedziała już „dość” i przepisała się do innych ośrodków. Wprawdzie mogłoby się wydawać, że po ostatnich interwencjach radnych problemy te się skończą, ale na to się nie zapowiada.

 

A  miało być tak pięknie.

Na ostatniej sesji piętnastego grudnia bieżącego roku burmistrz poinformował, że problem ośrodka zdrowia został rozwiązany. Wleński SP ZOZ przejmie szpital w Zgorzelcu.” – to fragment artykułu „Ośrodek zdrowia we Wleniu przejmie szpital w Zgorzelcu. Decyzja zapadła.” opublikowanego na portalu wleninfo.pl 18 grudnia 2016 roku.

W kolejnym z materiałów o wleńskim ośrodku zdrowia ze stycznia 2017 roku redakcja przytaczała słowa Zofii Barczyk Dyrektor SPZOZ Zgorzelec: „Ważna jest diagnostyka, ważne są programy profilaktyczne ponieważ wcześniej wykryta choroba daje duże szanse na wyleczenie . Dlatego chcemy zaangażować społeczeństwo, władze Wlenia, żeby uczestniczyli w programach profilaktycznych, które chcemy zaproponować za darmo, łącznie z transportem. Na ten cel pozyskaliśmy środki unijne. Od stycznia chcieliśmy zaproponować badania w zakresie raka jelita grubego, raka piersi i raka jajnika. To są najczęściej występujące choroby nowotworowe.

Na ile zmieni się oferta i obsada przychodni we Wleniu?

Jest bardzo optymalne zatrudnienie tak, że jeżeli będą zmiany to tylko zwiększenie obsady. Nie zakładamy żadnych zmian w funkcjonowaniu przychodni w Pilchowicach. Zostaje doktor Romaniuk. To jest bardzo dobry lekarz. Pediatra jest w ofercie standardowej. Jeżeli chodzi o specjalistów, to taka możliwość nie do końca jest przez fundusz akceptowana. Żeby był specjalista to co najmniej trzy razy w tygodniu i raz po południu.”.

Pół roku później redakcja wleninfo.pl w materiale pt.: Najprawdopodobniej 1 września zakończy działalność gminna służba zdrowia. Ośrodek Zdrowia we Wleniu przejmie szpital w Zgorzelcu” pisała: „W trakcie spotkania z mieszkańcami gminy dyrektor szpitala Zofia Barczak po raz kolejny przedstawiła potencjał oraz możliwości z zakresu profilaktyki prowadzonej przez siebie jednostki. Po przejęciu SPZOZ we Wleniu pani dyrektor obiecała doposażenie przychodni w USG oraz aparat rentgenowski. „Moja idea jest taka, żeby wszystkim było łatwiej, lepiej.” – mówiła dyrektor Barczyk

 

W ostatnich miesiącach 2021 roku o ośrodku zdrowia we Wleniu było głośno. Niestety, nie z powodu promocji szczepień, czy np. „białej niedzieli”, albo jakichś spektakularnych sukcesów, a z powodu kultury zachowania lekarzy i pielęgniarek oraz problemów z funkcjonowaniem placówki, problemów pacjentów z zarejestrowaniem się do lekarza, problemów z otrzymaniem recepty, …. Wczoraj, tj. 3 stycznia 2022 roku burmistrz Wlenia na stronie urzędu przekazał kolejną niepokojącą informację:

„Dział Organizacji i Nadzoru WS- SPZOZ w Zgorzelcu informuje, że w styczniu 2022 r. lekarz w Poradni POZ we Wleniu będzie przyjmował we wtorki i piątki w godz. 9.00-14.00.” – pisze.

11 KOMENTARZE

  1. Tak właśnie dba burmistrz Wlenia o ludzi. Piękne słowa, zapewnienia o polepszeniu funkcjonowania służby zdrowia !!! a mamy średniowiecze .
    Za to do odznaczeń pierś wystawiona jak na wojnie za szczególne osiągnięcia .

  2. Do turysty.Dlaczego mamy się wyprowadzać z Wlenia chociaż jest to upadłe miasteczko brudne i osrane.Niech Wleń opuści Burmistrz i Radni bo to dzięki nim nie mamy Ośrodka Zdrowia.

  3. Ośrodek tworzą lekarze ,a lekarz ,który zarobi 8000 zł miesięcznie we Wleniu woli mieć kilka dyżurów w szpitalu i zarobi trzy razy więcej, a co do osrania to chyba mieszkańcy wyprowadzają swoje pupile na chodniki by się zalatwialy, może się mylę,może to psy same wychodzą

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here