Lato Agatowe 2022 na stadionie?

18
8228

Tegoroczne Lwóweckie Lato Agatowe będzie się odbywać na stadionie miejskim. Przynajmniej tam zlokalizowana będzie jedna z jego części.

 

Organizacja tegorocznego Lata Agatowego i informacje, jakie od pewnego czasu pojawiają się w przestrzeni publicznej stały się pobocznym tematem dzisiejszej sesji rady miejskiej. Po zainteresowaniu się tym, jak będzie wyglądało i gdzie będzie zlokalizowane tegoroczne Lwóweckie Lato Agatowe przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Lwówku Śląskim Radnego Dawida Kobiałki mamy potwierdzenie, iż część imprezy będzie zlokalizowana w rynku, a część na stadionie.

Wczoraj w mediach społecznościowych Pan Przewodniczący napisał, że otrzymał nieoficjalną informację, iż w tym roku Lwóweckie Lato Agatowe ma być podzielone i do godziny 20:00 obchody mają odbywać się na lwóweckim rynku, natomiast od 20:30, czyli ta część koncertowa imprezy będzie odbywała się na dolnej płycie stadionu piłkarskiego (tam gdzie w roku ubiegłym były dożynki). Zadał także pytanie: „czy zmiana oraz przenosiny to dobre rozwiązanie?”

Pod postem pojawiło się kilkadziesiąt komentarzy, w których zdania były podzielone. Katarzyna: “Bez sensu”. Krzysztof: “Nie przenosić, bo lato agatowe zniknie ze Lwówka z braku ludzi”. Voytek: “Sercem i ozdobą Lwóweckiego Lata Agatowego jest Nasz Ratusz i cały rynek. Turyści z całej Polski jak i z zagranicy mogą wówczas podziwiać i cieszyć oko zerkając to tu, to tam. Estetyka miejsca nawet po zmroku jest tutaj wyjątkowa. To najlepsza promocja i wizytówka miasta wówczas.”. Tomasz: “Organizacja koncertów Lwóweckiego Lata Agatowego na stadionie to bardzo zły pomysł.”. Nie zabrakło jednak i komentarzy popierających takie rozwiązanie, aczkolwiek było ich znacznie mniej. Roksana: “Dla ludzi mieszkających w centrum miasta to uważam że fajny pomysł”. Katarzyna: “Zależy jak to będzie podzielone, zawsze myślałam, że najlepsza opcja, to wystawcy na mieście, a koncerty gdzie indziej”.

Decyzję o tym jak będzie wyglądało tegoroczne święto Miasta i jego mieszkańców podejmują lokalne władze. I to one zdecydowały już, że impreza zostanie podzielona na część, która będzie w rynku i część na dolnej płycie stadionu.

Wiceburmistrz podczas sesji tłumaczył, że podyktowane jest to względami bezpieczeństwa. „Jest decyzja taka, żeby ta impreza, która była tą właściwą giełdą odbywała się do godziny około 20. na terenie Placu Wolności, tak jak dotychczas było. Nie ma tutaj żadnej parady poszukiwaczy skarbów. Natomiast występy zespołów, które zawsze są tradycyjnie na koniec, wieczorem będą się odbywać na stadionie” – wskazywał L. Krokosz, który przyznał, iż w tym roku wjazd do miasta zamknięty będzie wyłącznie na dwóch skrzyżowaniach, to jest od strony LOK-u w kierunku miasta i od strony Piasta w kierunku rynku.

„Wszystkie pozostałe ulice, a wiec ulica Konopnickiej, ulica Szkolna, ulica Zamkowa, ulica Orzeszkowej będą ten wjazd miały umożliwiony i wszystkie osoby, które będą chciały tam wjechać… oczywiście, jeżeli tam wjadą i nie znajdą miejsca do zaparkowania to będą musiały wyjechać jednakże będą mogły to uczynić. I dojazd też do kościoła do Starostwa Powiatowego do szpitala będzie łatwy więc nie będzie żadnej konieczności wydawania przepustek.” – przekazał L. Krokosz.

Tak, więc decyzja już zapadła. Czy będzie ona częścią nowej tradycji i mocnym fundamentem do rozbudowy Lwóweckiego Lata Agatowego, jeszcze większego zainteresowania Lwówkiem Śląskim, czy wręcz przeciwnie, stanie się początkiem końca pewnej epoki?

18 KOMENTARZE

  1. Jeszcze plac pod Szwajcarią Lwówecka ogarnąć tyle placu tam można coś ciekawego zrobić no. Siłownie otwarta, miejsce na ognisko itp. w sumie lepsze miejsce niż bucholec gdzie się syf robi ludzie nie szanują.

  2. Ale lipa. Naprawdę główną atrakcją tej imprezy było położenie. Równie dobrze koncerty mogą odbyć się np. na polu pod Rząsinami albo Wolbromowem. Chyba naprawdę komuś zależy żeby ta cykliczna impreza została w końcu zaprzestana, zresztą na korzyść Lubania.

  3. Moim zdaniem właśnie wielkim plusem było to że wszystko było w jednym miejscu i trzymało ludzi wiele godzin na terenie miasta. Teraz ludzie zgłupieją zwłaszcza przyjezdni. A co do komentarzy o ciszę to błagam 3 dni w roku chyba można wytrzymać? Mieszkam w samym rynku i to że jest gwar to ma swój urok, chociaż idzie poczuć ze coś się dzieje. Bo tak to się narzeka że w lecie godzina 17 i pustki na mieście że miasto emerytów. Ludzie się rozproszą z impreza po całym mieście. W parku będzie masakra się działa

  4. To już nie będzie ten klimat. Zawsze można było skorzystać ze strefy gastro, nacieszyć oko sklepikami i bawić się pod sceną i to wszystko zlokalizowane było w jednym miejscu i to był właśnie klimat LLA. Wydaje mi się, że ludzi będzie już coraz mniej i LLA kiedyś się zawinie, a tego typu decyzje do tego doprowadzają.

  5. Szanowni Państwo Radni!!!! Po pierwsze to nie na stadionie tylko na zajezdni autobusowej. Po drugie na tym komunistycznym pseudo stadionie to najlepiej zaprosić KUPE zespołów a później zaorać….. To jest boisko na którym trenują nasze dzieci nie róbcie gorzej bo to najgorszy stadion na dolnymśląsku a takie manewry które planujecie pogorszy całkowicie pseudo murawę. Pozdrawiam

  6. Ludzie przyjeżdżali na LA dla niepowtarzalnego klimatu, który zapewniał wieczorową porą nasz pięknie podświetlony rynek z ratuszem. No ale najwidoczniej ktoś doszedł do wniosku, że lepiej pokazać kartoflisko na przedmieściach. Gratuluję!

  7. Wróciłem z Zakopanego gdzie “deptak” Krupówki jest zadeptany kilkukrotnie ale ? Ale, cały czas, służby porządkowe są w gotowości bojowej i nie ma problemu z bałaganem ! Szalona impreza, pod skocznią, rocznica odwiedzin JP II , również nie spowodowała potopu i wdeptania GIEWNOTU oraz KASPROWEGO w glebę !

  8. Dla ludzi mieszkających w rynku impreza trwająca 3 dni non stop to udręka. Nie rozumieją tego ci, co przyjdą czy przyjadą na kilka godzin i w każdej chwili zmęczeni imprezą wracają do domu. Jak tam mieszkasz, to nie masz dokąd uciec. Decyzja miasta słuszna.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here