KWW Ireneusza Maciejczyka: Stanowisko w sprawie szkół wiejskich

0
126
Szanowni Państwo.

Zdajemy sobie sprawę, jak ważna i istotna jest kwestia edukacji naszych najmłodszych. Jednym z postulatów nas, jako Komitetu, a przede wszystkich Ireneusza Maciejczyka jest utrzymanie, a nie zamykanie placówek oświatowych na terenach wiejskich! Stoimy na stanowisku, że dzieci rozwijają się najlepiej w małych, znanych sobie grupach oraz osiągają lepsze wyniki w przyjaznym środowisku, a takim właśnie jest środowisko małej społeczności, w którym dzieci wzrastają. Jesteśmy głęboko przekonani, iż na rozwój wpływa również stabilność oraz więź emocjonalna z daną grupą. Szkoły wiejskie niejednokrotnie są placówkami z wieloletnią tradycją, do których uczęszczały całe pokolenia z danej wsi: rodzice, wujostwo, a nawet dziadkowie. Nie chcemy łamać tej tradycji. Nie chcemy odbierać poczucia bezpieczeństwa społecznościom, które te szkoły tworzą: nauczycielom, rodzicom, a przede wszystkim najważniejszym – dzieciom. Jesteśmy przeciwni przenoszeniu uczniów, jesteśmy przeciwni likwidacji miejsc pracy.

Naszym celem jest zapewnienie komfortowego, stabilnego finansowo miejsca pracy dla nauczycieli, tak by w pełni mogli poświecić się swojej niezwykle wymagającej misji, jaką jest edukacją. Pragniemy, aby rodzice mogli ze spokojem powierzyć swoje pociechy placówkom, nie martwiąc się o ich bezpieczeństwo.

Dlatego też chcemy pozyskiwać dotacje i fundusze na rozwój ośrodków wiejskich. Zamierzamy pozyskane fundusze przeznaczyć na niezbędne remonty w szkołach, zakup pomocy dydaktycznych, finansowanie wycieczek i nagród. Kładziemy nacisk na rozwój małych szkół na terenach wiejskich.

Szanowni Państwo, miejcie na uwadze, że plotka jest często narzędziem stosowanym w kampanii wyborczej. Apelujemy o wierzenie jedynie w sprawdzone informacje.

 
KWW Ireneusza Maciejczyka
 
 
 
Sfinansowano ze środków KWW Ireneusza Maciejczyka

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here