Policja: Jeden miał przy sobie narkotyki a drugi skradzione klocki

1
2047
fot. Policja Lubań

Przed sądem odpowiedzą dwaj młodzi mężczyźni zatrzymani przez policjantów w związku z podejrzeniem kradzieży klocków i posiadania narkotyków. Rutynowa kontrola drogowa przeprowadzona przez policjantów wobec sześciu osób zakończyła się zatrzymanie dwóch, gdzie jeden z nich miał przy sobie narkotyki natomiast drugi przyznał się do kradzieży klocków.

 

Policjanci patrolujący ulice Lubania, we wczesnych godzinach rannych zauważyli zaparkowany pojazd marki Renault, w którym przebywało sześć śpiących młodych osób. Funkcjonariusze przystąpili do ich legitymowania oraz kontroli pojazdu. W samochodzie znajdowały się osoby w wieku od 15 do 20 lat mieszkańcy powiatu lubańskiego.

Przy 17- letnim mieszkańcu Lubania funkcjonariusze znaleźli znikome ilości narkotyku, natomiast w bagażniku pojazdu ujawnili sześć nowych kartonowych opakowań w, których znajdowały się klocki. Żadna z osób znajdujących się w pojeździe nie była w stanie wytłumaczyć skąd one pochodzą. Współpraca dyżurnego policji z ościennymi jednostkami policji pozwoliła ustalić, iż pudełka z klockami zostały skradzione 29 grudnia br. z marketu na terenie powiatu lwóweckiego.

W związku z tym policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zostali przewiezieni do jednostki policji. 20- latek usłyszał zarzut kradzież mienia nie przekraczającą kwoty 500 zł natomiast 17- letni jego kolega odpowie za posiadanie narkotyków. Przypomnijmy, że za posiadania narkotyków grozi kara do 3 lat , a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here