Kurier kradł zawartość przesyłek

0
1388
zdjęcie poglądowe (pexels)

Policjanci zatrzymali pracownika jednej z firm kurierskich. 34- latek kradł zawartości przesyłek. Straty oszacowano na 5,5 tysiąca złotych.

 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież oraz o przywłaszczenie mienia. Mężczyzna będąc pracownikiem jednej z firm kurierskich dopuścił się przestępstw w trakcie wykonywanych obowiązków służbowych.

„W okresie od 12 maja do 17 maja 2022 roku dopuścił się 7 podobnych przestępstw polegających na kradzieży zawartości przesyłek kurierskich o wartości 5500 zł.” – informuje młodszy aspirant Beata Sosulska-Baran z jeleniogórskiej policji, która tłumaczy, iż mężczyzna otwierał przesyłki i kradł ich zawartość, po czym zaklejał paczki i zwracał je do magazynu firmy kurierskiej jako nie odebrane i pełnowartościowe.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz ustalają pokrzywdzonych.

34-latkowi za popełnione przestępstwa grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Został już objęty dozorem policyjnym oraz od sprawcy zabezpieczono pojazd na poczet przyszłych kar.

czytaj takze: Zamawiasz przesyłkę do domu, a odbierasz ją z ulicy

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here