Kto zagra na Lwóweckim Lecie Agatowym?

12
12510

Odbywające się podczas Lwóweckiego Lata Agatowego koncerty ściągają do miasta tłumy widzów. W tym roku na muzycznej scenie wystąpią:

 

Informację o pierwszej z gwiazd poznaliśmy w dniu wczorajszym podczas sesji rady miejskiej. Wiceburmistrz Lwówka Śląskiego przekazał, że będzie to jeden z jurorów The Voice of Kids, znany i uwielbiany przez młode pokolenie Dawid Kwiatkowski.

Dawid Kwiatkowski urodził się w dniu 1 stycznia 1996 w Gorzowie Wielkopolskim. Karierę muzyczną zaczynał w zespole Two of Us. Jak podaje Wikipedia wydał siedem solowych albumów studyjnych: 9893 (2013), 9893 Akustycznie (2014), Pop & Roll (2014), Element trzeci (2015), Countdown (2016), 13 grzechów niczyich (2019) i Dawid Kwiatkowski (2021).

Dwie wydane przez niego płyty dotarły na szczyt listy najchętniej kupowanych albumów w Polsce. Muzyk jest laureatem Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego europejskiego wykonawcy i dwukrotnie dla najlepszego polskiego wykonawcy, ponadto czterech nagród Nickelodeon Kids’ Choice Award, Bursztynowego Słowika i Telekamery.

To jego w lipcu 2022 roku będziemy mieli okazję posłuchać na koncercie, który odbędzie się na lwóweckim stadionie.

O kolejnych gwiazdach muzycznej sceny Lwóweckiego Lata Agatowego poinformował w dniu dzisiejszym (1 kwietnia 2022 r) Przewodniczący Rady Miejskiej w Lwówku Śląskim Dawid Kobiałka.

W opublikowanym w mediach społecznościowych poście napisał: “Powiem Państwu kto będzie na Lwóweckim Lecie Agatowym 2022, bo Państwa lubię!” – napisała i dodał: “Odpowiadając na wątpliwości, to nie żart”. Potwierdził w nim także, że jedną z gwiazd będzie Dawid Kwiatkowski i dodał, że kolejną gwiazdą będzie powstały w 1992 roku discopolowy zespół Classic.

Classic zadebiutował w 1994 roku album zatytułowany „Jolka, Jolka”. Do dziś znane są ich przeboje jak „Hej, czy Ty wiesz”, „Szatan z VII klasy”, „Zabrałaś mi lato”, „Daj mi znak”. Zespół nie stroni także od coverów znanych zespołów, jak: „Miłego dnia” (cover Damiana Skoczyka), „Nie płacz Ewka” (cover zespołu Perfect), „W perły zmienić deszcz” (cover zespołu Universe), „Tak bardzo się starałem” (cover zespołu Czerwone Gitary), „Nasz Disneyland” (cover papa d).

Ostatnim zespołem, którego koncert w Lwówku Śląskim będziemy mogli zobaczyć i usłyszeć to założony w 2007 roku przez Wojtka Łuszczykiewicza, Bartka “Budyń” Szymańskiego, Piotra Kowalewskiego, Pawła Stępnia i Daniela Tyszkiewicza zespół VIDEO.

Jak sami o sobie piszą, to jeden z najpopularniejszych zespołów współczesnej polskiej muzyki rozrywkowej, z czym trudno się nie zgodzić. Na swoim koncie mają trzy albumy: “Video Gra”, “Nie Obchodzi Nas Rock” oraz “Doskonale Wszystko Jedno”. Wspomniane płyty przyniosły liczne przeboje, m.in: “Bella”, “Idę na plażę”, “Soft”, “Papieros”, “Środa czwartek”, „Szminki róż”, “Fantastyczny lot”, “Wszystko Jedno” oraz “Ktoś Nowy”.

12 KOMENTARZE

 1. Discopolowcy za peta i dychę – poziom dzisiejszej Polski. Dodajmy do tego PiS albo PO i mamy wizerunek dzisiejszego polaka. Aaa i najważniejsze – musi być jakiś kabaret. Stonoga miał rację kiedy mówił co mówił.

 2. Piwko będzie się lało z beczki oczywiście tylko z wyłączności wodzireja.

  Będzie nuta pod nóżkę, ale będzie ogień!

  Ciekaw jestem kto wybiera takie zespoły i dla kogo.
  Ale muszą to być wybitni selekcjonerzy.
  Wcale się nie dziwię że to odbędzie się na stadionie .

 3. Dzięki poronionym decyzjom obecnych władz, ranga LLA dramatycznie spadła – niski poziom merytoryczny giełdy i wystaw w ratuszu (brak SPIRYFERA, który przez lata go zapewniał), rozbicie giełdy i części koncertowi, które razem w rynku, pod ratuszem zapewniały niezapomnianą atmosferę. Naprawdę LLA będzie zagrożone, zwłaszcza, że konkurencja w Lubaniu oferuje szerszy i bardziej przemyślany asortyment eventów, nie mówiąc o promocji imprezy, która bije na łeb nasza działalność w tym względzie. Dziwi tylko, że młoda opozycja jaka się mieni Pan Kobiałko i jego koledzy, co do której wielu żywi nadzieję na jakościowe zmiany w naszym mieście, nie reaguje na tak niedorzeczne decyzję władz. Szkoda.

 4. Niestety muszę zgodzić się z Bananem ,że niedługo po lecie dawniej agatowym zostanie tylko chamski festyn a wszyscy znaczący merytorycznie wystawcy zakotwiczą na dłużej lub też zawsze w Lubaniu. Potencjał i dorobek został zmarnowany przez dziunię i jej otoczenie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here