Kto zagra na Lawie w Lubaniu?

4
5210
koncert lawa 2024 lubań plakat program

Już za niespełna miesiąc Lubań stanie się muzyczną stolicą regionu. W pierwszy weekend lipca odbędzie się Sudecki Festiwal Minerałów a na muzycznej scenie wystąpi pięć gwiazd.

 

 

Szczegółowego programu wydarzenia jeszcze nie ma, ale wiadomo, że scena zlokalizowana będzie na lubańskim rynku. To tam odbędą się koncerty gwiazd, na które z pewnością wybiorą się mieszkańcy powiatu lwóweckiego.

Już w marcu MDK w Lubaniu informował o trwających przygotowaniach do LAWY 2024, która tradycyjnie odbędzie się w trakcie Sudeckiego Festiwalu Minerałów wskazując, iż jedną z gwiazd będzie MESAJAH – pochodzący z Wrocławia wokalista, wykonujący muzykę reggae, dancehall i raggamuffin. Zagra on w niedzielny wieczór 7 lipca.

Do kolejnych gwiazd lubańskiej Lawy dotarł portal eLuban.pl, który informuje, iż w sobotę, 6 lipca jako główna atrakcja wieczoru wystąpi polski zespół rockowy Red Lips, który w roku 2013 szturmem podbił stacje radiowe hitem „To co nam było”.

W ten sam wieczór zagra również Pih – Adam Piechocki – polski raper związany niegdyś z zespołami JedenSiedem i Skazani na Sukcezz.

Natomiast na rozpoczęcie Festiwalu w piątek, 5 lipca na scenie będzie można zobaczyć i posłuchać zespołu TOP GIRLS składającego się z trzech kobiet grających disco polo.

Wystąpią także SŁOWIANKI, które na scenie prezentują folklor ale we współczesnym, nowoczesnym wydaniu.

grafika: eLuban.pl

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here