Kto to jest wandal?

8
1561
Plac zabaw w Lwówku Śląskim. /zdjęcie nadesłane przez czytelników/

Według słownika PWN wandal to człowiek umyślnie niszczący czyjąś lub wspólną własność, zwłaszcza dobra kulturalne. Słowo wywodzi się zapewne do „Wandalów” ludu, który przeszedł do historii jako plemię bezwzględnych barbarzyńców, którzy plądrowali Galię (Rzym).

 

Dziś otrzymaliśmy od naszych czytelników takie oto zdjęcie z placu zabaw w Lwówku Śląskim wraz z „gorącymi pozdrowieniami”: „Pozdrowienia dla dwóch chłopaków i ich rodziców. W domu też im tak pozwalacie skakać po meblach? Zainteresujcie się swoimi dziećmi co robią?

 

Jak Wam się podoba taka zabawa?

Plac zabaw w Lwówku Śląskim. /zdjęcie nadesłane przez czytelników/

8 KOMENTARZE

  1. Wcale się nie dziwię. Młodzi nie mają gdzie pójść, nigdzie nie wolno, nad rzekę nie, bo nie strzeżona, utoną. Rozpalić ognisko nie, bo nie wolno. Urządzić wyścigi rowerowe? Oczywiście że nie można. Zaufamy trochę dzieciom, które potrzebują takich aktywności i przestrzeni do rozwoju (w tym również fizycznego). Gotowe place zabaw, czy siłownie nie są dla młodzieży żadną atrakcją, bo każdy taki sprzęt ma OKREŚLONY sposób użytkowania. A dzieciaki muszą próbować, próbować, próbować…

    Nie dziwi mnie to zdjęcie wcale. Dziecięca ciekawość i chęć przeżycia jakiejkolwiek przygody.

  2. Oni tylko siedza. Nie zrywaja dachu i nie kopią w niego. Zdjecie to pewnie od tego typu ludzi co chodzenie sasiada na piętrze wyzej przeszkadza. WANDALE NISZCZA A NIE SIEDZĄ

  3. Egon !! Czy znasz genezę powstania ( wyprodukowania ! ) w/w terminu którym i Ty się posłużyłeś !! Powyżej pisze > W/g słownika PWN ,, wandal ,, to człowiek umyślnie niszczący czyjąś własność , zwłaszcza dobra kulturalne ,, Słowo wywodzi się od Wandalów ludu który przeszedł do historii jako plemię bezwzględnych barbarzyńców , którzy plądrowali Galię ( Rzym ) < Do Galii Egon – weszli my Wandalowie , Kwadowie , Alanowie i Burgundowie !! I ciekawe czy tylko my Wandalowie plądrowaliśmy ?! Widzisz jakimi szujami są Polacy !! I to ci sami Polacy do historii której my Wandalowie weszliśmy pod nazwą ,, Polanie ,, ( Nie mylić z Polanami kijowskimi ) A tego faktu nigdzie nie pisze ! Dlaczego ?? Czy wiesz co to jest Ewaporacja ?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here