Kto nawołuje do tzw. hejtu?

10
1717
Urząd Gminy i Miasta w Lwówku Śląśkim /fot.: archiw Lwówecki.info/

Sporym echem odbiła się kolejna z naszych publikacji, do której doszło dzięki Wam, naszym czytelnikom.

 

To Państwo każdego dnia przesyłacie do nas sugestie i ciekawe informacje, to Państwo informujecie o nieprawidłowościach i zwracacie się z prośbą o interwencję. To dzięki Wam z naszej okolicy znikają „niezauważane” dotychczas dzikie wysypiska śmieci, to dzięki Waszej interwencji władze dostrzegają zaniedbane trawniki itd. Dziękujemy Wam!

Jak się okazuje władzy takie zwracanie uwagi nie bardzo się podoba, a tę w Lwówku Śląskim interwencje pokazujące rzeczywistość taką jaka ona jest, bez jej upiększania, bez zamiatania pod dywan spraw niewygodnych chyba mocno irytują?

Czy portal lwówecki.info właściwie ocenił sytuację, czy może po raz kolejny zachęcił do tzw. „hejtu”?” – pod takim oto tytułem na stronie lwóweckiego urzędu pojawił się materiał odnoszący się do opublikowanego przez nas zdjęcia, na którym widać samochód straży miejskiej stojący za znakiem zakazu zatrzymywania.

Szkopuł w tym, iż my nie pokusiliśmy się o żadną ocenę widocznej na zdjęciu sytuacji. Tę pozostawiliśmy Państwu.

Wczoraj otrzymaliśmy takie oto zdjęcie od jednego z czytelników. Lwówek Śląski, ulica Jana Pawła II, tuż przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji.” – napisaliśmy przy zdjęciu. Gdzie więc tu ta ocena?

zdjęcie nadesłane przez czytelnika

Wprawdzie moglibyśmy tu się rozpisywać, co to jest ocena i czym się różni od stwierdzenia faktu, moglibyśmy pisać, co to są wolne i niezależne media, co to jest społeczeństwo obywatelskie, …, ale po co? Przecież każdy z Państwa dobrze to wie. My szanujemy naszych czytelników i uważamy, że są to ludzie mądrzy i inteligentni i sami potrafią oceniać i nie trzeba im mówić, że czarne jest czarne, a białe jest białe.

Władze Lwówka Śląskiego twierdzą jednak, że fakty są zgoła inne, niż pokazane przez nas. Krzysztof Siczek komendant SM w Lwówku Śl. tłumaczy, iż tego dnia pełnił służbę wraz z policjantem i był w dyspozycji dyżurnego KP Policji w Lwówku Śląskim.

Władze Lwówka Śląskiego po raz kolejny pokazują także arogancję w stosunku do redakcji a tym samym i naszych czytelników, czyli poniekąd swoich wyborców. „Tak wyglądają fakty, a brak wyobraźni lub jej nadmiar w efekcie wywołuje „hejt” i zachętę do mowy nienawiści o czym niejednokrotnie dzięki takim publikacjom redakcji już przekonaliśmy się.” – pisze urzędnik opłacany z pieniędzy publicznych, pieniędzy mieszkańców, którzy to niejednokrotnie zwracali się do redakcji z prośbą o pomoc w nagłośnieniu problemu.

Dawno na stronach lwóweckiego magistratu nie było słychać o sukcesach lwóweckich strażników miejskich, dawno nie pojawiało się tam zdjęcie nowego służbowego samochodu, aż wreszcie pojawił się ku temu powód. Szkoda tylko, iż zamiast błyszczeć sukcesami w zwalczaniu wandalizmu, dzikich wysypisk śmieci, czy łamania przepisów ruchu drogowego – zatrzymywania pojazdów w miejscach niedozwolonych – powód ku temu jest taki słaby. No cóż.

 

Twórz razem z nami Twój lokalny portal informacyjny Byłeś świadkiem wypadku, ważnego i interesującego wydarzenia? Chcesz nagłośnić bulwersującą Cię sprawę, lub podzielić się swoimi spostrzeżeniami, zdjęciami, bądź jakimś oryginalnym pomysłem?
Pisz: redakcja@lwowecki.info lub m.me/lwowecki
Dzwoń: 887 606 206

Lwówek Śląski: Nie meblujemy rzek – apeluje czytelniczka

10 KOMENTARZE

 1. Wielki szacunek i wyrazy poparcia dla redakcji lwówecki.info za to, że pokazują nam i informują o rzeczach, której dzieją się na co dzień w naszym środowisku lokalnym i są ważnym elementem kontroli społeczeństwa obywatelskiego nad poczynaniami władz i np: organów przestrzegania prawa i porządku publicznego . Pan Krzysztofa K. znam do dziecka, ale muszę z przykrością i zdziwieniem przyznać, że zaczyna się zachowywać, jakby mu funkcja i pełnione stanowisko zaczęło do głowy uderzać !
  Niech Pan zejdzie na ziemię i zacznie z szacunkiem traktować, nasze problemy oraz nas mieszkańców, Przedstawicieli władz samorządowych dotyczy to tak samo.
  Bo to my mieszkańcy jesteśmy tak naprawdę waszymi pracodawcami i

 2. Jako osoba całkowicie bezstronna powiem tak: urząd ma prawo się wytłumaczyć z faktu zaparkowania pojazdu straży miejskiej w niedozwolonym miejscu – nawet jest to wskazane aby urzędnicy wytlumaczyli sie z tego. Tylko zwróćmy uwage na istotny fakt: nie ma znaczenia z kim funkcjonariusz strazy miejskiej pelnil w tym czasie sluzbe czy z policjantem, komendantem czy tez z funkcjonariuszem BORu. Znak, ktory jest fam umiejscowiony WYRAZNIE wskazuje, ze …..nie dotyczy pojazdow policji!!!! Koniec i kropka. Nie ma tam dodatkowej informacji ze kiedy straznik miejski pelni sluzbe z policjantem to MOZE parkowac pojazd sluzbowy strazy miejskiej w tym akurat miejscu. Takiego oznakowania z taka informacja tam nie ma wiec popelnione zostalo wykroczenie drogowe czy tez nie? Bo pytalem 2 egzaminatorow nauki jazdy i kazdy jednoznacznie stwierdzil ze TAK POPELNIONE ZOSTALO WYKROCZENIE DROGOWE i nie ma znaczenia z kim pelniona byla sluzba poniewaz pojazd strazy miejskiej to ….nie jest pojazd policji. I tyle w temacie. Nie trzeba tutaj ekspertow.

 3. Ustawa o strażach gminnych (miejskich) nic nie mowi o tym, że pojazd strazy miejskiej staje się pojazdem policji z chwilą gdy pełnią razem służbę, a wg logiki Pana komendanta i urzedu miejskiego tak jest.

 4. W naszym pseudo powiecie są uważam poważniejsze problemy niż takie bzdury ww. Nie ma w weekend w ogóle czym się do Lwówka dostać i z powrotem. Pozostaje tylko Speedbus, który częściowo ratuje sytuację. To jest ważny problem społeczny, a nie że Straż Miejska zaparkowała w tym miejscu. Szukanie taniej sensacji.

 5. To takie szukanie dziury w d……
  Tak w dziupli, bo pewnie inni dopowiedzieli sobie coś innnego, niż napisane.
  Tak jak w tamtej sytuacji, po co, dlaczego i w ogóle?
  Ktoś ma chyba wielkie AŁA i na bakier z prawem, co?
  Czyżby jakieś mandaty? Wnioski do SR? Może niespełnione niespełnienia?
  JLI

  • Oto treść i forma ukazująca prawdziwy ,,poziom” przedstawicieli wspomnianych ,,organów przestrzegania prawa i porządku publicznego”. Ktoś powinien sobie uświadomić czym ma zajmować się SM, a czym Policja. Bo ktoś chce być bardziej policjantem,niż sama policja. A policja…..Ech….tałatajstwo jedne !
   To jest postępująca degrengolada !

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here