Kto będzie utrzymywał linię kolejową Gryfów Śląski – Świeradów- Zdrój?

12
4166

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei szuka firmy, która będzie utrzymywała linie kolejowe nr 317 i nr 336 relacji Gryfów Śląski – Mirsk – Świeradów- Zdrój.

 

 

DSDiK rozpisała przetarg na bieżące utrzymanie i konserwację infrastruktury kolejowej wraz z odśnieżaniem zmechanizowanym sprzętem odśnieżnym linii nr 317, 336 relacji Gryfów Śląski-Mirsk-Świeradów Zdrój od km 71,481 do km 80,061 ( 317 ) od km 0,000 do km 7,370 ( 336).

Wyłoniony wykonawca będzie miał za zadanie prace utrzymaniowo- konserwacyjne torów, rozjazdów, podtorza, obiektów inżynieryjnych i pozostałej infrastruktury linii kolejowej, bieżące prace utrzymaniowe torów itp. zapewniające zachowanie standardu technicznego infrastruktury kolejowej oraz utrzymanie porządku i czystości na terenach kolejowych.

Dla mieszkańców regionu i turystów istotne w tym przetargu są wskazane terminy realizacji przedmiotowego zadania. DSDiK podkreśla, iż termin wykonania zamówienia obejmuje cały przyszły rok, „od 01.01.2024r. do 31.12.2024r” – wskazuje inwestor.

 

 

Jest to kolejne potwierdzenie tego, co niejednokrotnie deklarował Pan Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego, iż pierwszy pociąg relacji Gryfów Śląski – Mirsk – Świeradów- Zdrój powinien pojechać w grudniu bieżącego roku. Na przeszkodzie dotrzymania terminów zakończenia zadania stanąć mogą chyba jedynie złe warunki pogodowe.

Warto także przypomnieć, iż już pod koniec maja br. ukazał się projekt rozkładu jazdy. Z tego wynika, iż linię mają obsługiwać Koleje Dolnośląskie. W projekcie rozkładu jazdy pociągów z Gryfowa Śląskiego do Świeradowa- Zdroju pojawiło się aż 11 godzin odjazdów, w tym 7 pociągów ma kursować codziennie, 2 w soboty, niedziele i święta oraz 2 wyłącznie od poniedziałku do piątku oprócz świąt.

12 KOMENTARZE

  1. bo takie kolory sobie wymyśliła DSDiK, która jest właścicielem tej lini i ją modernizuje. Stąd ich kolorystyka aby odróżnić się od lini zarządzanych przez PKP PLK

  2. Takie pytanko?

    Kto będzie jeździł tymi liniami kolejowymi? Jaka jesteś przewidziana cena biletu? Jaka jest przewidziana częstotliwość kursów na ów lini kolejowej?!

  3. No fajnie że chociaż Marszałek czyli jego służba DSDiK będzie utrzymywać tą linię, a nie jak zwykle wszystko za pieniądze gminy Świeradów czyli nasze z podatków. Tak Rolek się do tej pory Panu Marszałkowi podlizywał. Chyba że znowu gmina Świeradów da dotację na utrzymanie tej lini kolejowej. Marszalek lubi rządzić województwem za pieniądze gmin, bo burmistrzowie się z groszem nie liczą. A co to ich? I tym sposobem nie ma na żłobek, kopciuchy czy mieszkania. Marszałek jest cwany, ale Rolek raczej nie

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here