52 osoby na kwarantannie. Nowy przypadek zachorowania i kolejne ozdrowienia

0
1839

Potwierdzają się nasze informacje z dnia wczorajszego. W powiecie lwóweckim mamy aż 52 osoby na kwarantannie. To efekt wykrycia koronawirusa u jednego z przedszkolaków. Mamy także kolejny potwierdzony przypadek zakażenia, ale i kilak przypadków ozdrowień.

 

W poniedziałek informowaliśmy o zamknięciu oddziału przedszkolnego w Pilchowicach w gminie Wleń. Był to efekt wykrycia koronawirusa u jednego z dzieci uczęszczających do placówki. Dziś ten przypadek został potwierdzony w statystykach. Potwierdzają się także informacje o sporej liczbie osób objętych kwarantanną. Są to głównie pozostali wychowankowie pilchowickiego przedszkola i ich rodzice.

Na terenie powiatu lwóweckiego mamy 52 osoby objęte kwarantanną na podstawie decyzji sanepidu i 3 osoby objęte izolacją. Od początku epidemii zakażonych zostało już 60 mieszkańców naszego powiatu, w tym: 30 osób z terenu gminy Lwówek Śląski (jedna zmarła), 4 osoby z terenu gminy Gryfów Śląski, 5 osób z terenu gminy Lubomierz, 9 osób z terenu gminy Mirsk (2 osoby zmarły) i 12 osób z terenu gminy Wleń.

Z przekazanych przez Powiat Lwówecki porannych informacji wynika, iż dziś odnotowano aż 9 przypadków ozdrowień. Cała dziewiątka to mieszkańcy gminy Lwówek Śląski. Od początku epidemii na terenie powiatu wyzdrowiały już 52 osoby.

Na chwilę obecną w powiecie mamy 4 aktywne przypadki zachorowań, w tym 1 z terenu gminy Lwówek Śląski, 1 z terenu gminy Mirsk i 2 z terenu gminy Wleń.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here