Kto będzie gwiazdą lubańskiej LAWY?

2
248
fot.: eLuban.pl

Do największej imprezy kulturalno-rozrywkowej w Lubaniu zostały niespełna dwa miesiące. Czas, aby przedstawić kolejną muzyczną gwiazdę Sudeckiego Festiwalu Minerałów – LAWY 2019.

Michał Szczygieł w 2017 wziął udział w przesłuchaniach do ósmej edycji programu TVP2 The Voice of Poland. W trakcie „przesłuchań w ciemno” zaśpiewał piosenkę Kamila Bednarka „Sailing” i przeszedł dalej, dołączając do drużyny prowadzonej przez Andrzeja Piasecznego. Ostatecznie dotarł do finału, w którym zajął trzecie miejsce w głosowaniu telewidzów.

7 marca 2018 wydał debiutancki singiel „Nic tu po mnie”, który premierowo wykonał w finale The Voice of Poland. Z piosenką dotarł do drugiego miejsca w zestawieniu AirPlay – Top najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. Pod koniec sierpnia pojawił się gościnnie w utworze Chiary Grispo „Since You Left Me”. 15 listopada 2018 wydał drugi solowy singiel, „Będzie, co ma być”.

Przypomnijmy. Na pierwszy dzień imprezy zaplanowana została Lubańska Lawa Kabaretowa, która za sprawą topowych gwiazd polskiego kabaretu, rozbawi publiczność do łez. Na scenie wystąpią takie kabarety jak: Łowcy.B, Czwarta Fala, Pod Wyrwigroszem oraz Marcin Daniec. Patrząc na dotychczasowy dorobek artystów zapowiada się doskonała, kilkugodzinna lubańska noc kabaretowa. Po energetycznej dawce śmiechu, która wypełni amfiteatr, drugi dzień LAWY upłynie w klimacie muzycznym. Tak, jak w latach ubiegłych usłyszeć będzie można muzykę dla każdej grupy wiekowej, która rozkręci lubańską publiczność. Gwiazdą muzyczną będzie zespół PECTUS, którego specjalnie przedstawiać nie trzeba. Zespół tworzy czterech muzyków, którzy prywatnie są braćmi. Ich piosenki od lat nuci cała Polska, a utwory takie jak “To, co chciałbym Ci dać”, “Barcelona”, “Oceany” czy “Szkoła marzeń” znają wszyscy. To właśnie te kompozycje oraz wiele utworów z płyty “Kobiety” będzie można usłyszeć i zaśpiewać z zespołem.

 

autor: Miejski Dom Kultury w Lubaniu

2 KOMENTARZE

  1. Marcin Daniec zapewni rozrywkę kabaretową? bardzo wątpie…. Nikogo już nie śmieszy stary kabaret pod wyrwigroszem. Teraz na topie jest Stand-up….

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here