KS Włodzice Juniorzy: „Chu* ku* ci* 3:3 z Nową”. AKTUALIZACJA

26
397

Mecze piłki nożnej zawsze budziły wielkie emocje. Jakość gry zawodników i poziom sędziowania niemal przy każdym meczu są poddawane krytycznej ocenie kibiców. Szczególnie ci kibice, których drużyna nie osiągnęła zakładanego celu mają najwięcej do powiedzenia. Emocjom towarzyszy mocne słownictwo i często używane wulgaryzmy. Kluby i działacze w miarę swoich możliwości starają się walczyć z takim wulgarnym słownictwem, bo jak pokazuje doświadczenie, jest ono często początkiem nienawiści i stadionowej przemocy.

Tym bardziej szokujące i co najmniej niesmaczne jest zachowanie przedstawicieli Klubu Sportowego Włodzice Juniorzy, który na swoim Facebookowym profilu wulgaryzmami opisuje wynik sobotniego meczu z drużyną z LZS Nowa. W poście pojawiają się także nazwiska zawodników grających w tym meczu oraz nazwisko menagera.

Post pojawił się w sobotę wieczorem i do niedzielnego poranka zdobył już ponad 30 lajków oraz pięć komentarzy. Nikogo nie rażą używane publicznie przez młodych ludzi wulgaryzmy, no może prawie nikogo. „Co ma w głowach ta młodzież” – pisze do redakcji jeden z poirytowanych czytelników, który przesyła nam zrzut ekranu z profilu klubu.

Oburzona zaistniałą sytuacją jest pani Iwona Kobierecka Prezes OZPN w Jeleniej Górze, która zapowiada, że sprawa zostanie przedstawiona odpowiednim organom – komisji dyscyplinarnej.

Jak Wam podoba się taki post i takie słownictwo używane przez młodych ludzi reprezentujących klub sportowy, sołectwo, gminę …?

 

AKTUALIZACJA

Po naszej publikacji działacze klubu usunęli wulgaryzmy z postu. Niemniej nie przepraszają za swoje zachowanie i w naszej ocenie drwią sobie z zaistniałej sytuacji dodając kolejny post następującej treści:

W związku z zaistniałymi niedopowiedzeniami i oburzeniem bliżej nieokreślonych osób przypominam, że ta strona jest prowadzona w żartobliwy i bardzo sarkastyczny sposób.
Ostatni post to satyra więc proszę podchodzić do następnych z dystansem, pozdrowienia od całej drużyny. Smacznego rosołu i spokojnej niedzieli :-))

26 KOMENTARZE

  1. Po miłośnikach piłki kopanej trudno spodziewać się wysokiego poziomu intelektualnego, opisywany post tylko potwierdza moją mało dla nich pochlebną teorię dotyczącą ich kondycji moralno – intelektualnej. Bardziej smuci mnie dziennikarz, według którego słowo emocja w celowniku liczby mnogiej to “emocją”, a nie “emocjom”.

  2. To nie jest nic nowego. W tym klubie drużyna juniorów to dno wodorosty i pięć metrów mułu. A przecież juniorzy mają bo tak przewiduje regulamin trenera, który powinien reagować. Tylko, że trener we Włodzicach jest figurantem i nie daje sobie rady. Brak szkoleni, dyscypliny i kultury i są takie wyniki. A wszystko odbywa się za pieniądze podatników. Pozdrawiam normalnych ludzi we Włodzicach bo jest ich tam wielu.

  3. bezsensowna dyskusja. Starsi mieszają się w internet, którego nie rozumieją. Nie zawsze wszytko trzeba brać na poważnie, strona jest prowadzona z dystansem i założyciel własnie tego dystansu oczekuje od obserwatorów tej strony. “to jest dzisiejsza młodzież[…]” dorośli przypomnijcie sobie czy wy zawsze byliście tacy święci?

  4. OD kogo się uczą każda seniorska drużyną która przyjeżdża np do Wlodzic wyzywaja Bogu winnego bramkarza od H…ji bo obronił parę sytuacji a nie swoich ze nie umieją strzelać . sytuacja z Niedzieli bramkarz z Wlodzic dostał tyle obelg ze masakra.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here